Müzik seçiminden tutun yemek seçimine,ortamın rahatlığı ve süslemeleri her şey sizin kontrolünüzde. Ve tabii en önemlisi davetli listesi… Peki yılbaşı ev partilerine nasıl hazırlanmanız gerekli?


1-Davetli listesini hazırlamayı unutmayın: Davetli listesi hazırlamadığınız taktirde çağırmayı unuttuğunuz kişiler elbette ki olur. Tabii bu da yakın arkadaşlarınızın hiç hoşuna gitmeyebilir. Bu yüzden önceliğiniz kimlerin geleceğini düşünmek olmalı. Ayrıca evin büyüklüğüne göre ne kadar kişi çağırıp çağırmamanız gerektiğine listeyi hazırlarken karar vermiş olursunuz.


2- Süslemelerle dikkat çekin! Sandalyelerinizi kaplamak misafilerinizi etkilemek ve hoş bir görüntüye ulaşmak için en basit yol! Yılbaşı rengi olan kırmızı bir kurdele alın ve sandalyenize fotoğraftaki gibi bağlayın. Ortasını da ağaç yapraklarıyla süsleyebilirsiniz.


3- Hediye paketnizi kendiniz yapın! Aldığınız hediyeleri evde kendiniz paketleyerek evinizin dekoruna uygun hediye paketleri yapabilirsiniz. renklerde bütünlük yaratmanız çok basit!


4- Her yer kırmızı olmasın! Yılbaşı rengi olan kırmızı ve yeşili her yerde kullanmayın. Klasik bir görüntüden kurtulmuş olup evinize canlılık katarsınız.


5- Kozalakları boyayın! Eğer çam ağacınızdaki kozakların kahverengi kalmasını istemiyorsanız kozalakları boyayb boyayabilirsiniz. Ayrıca kozaklarları cam u vazayo koyup dekoratif olarak kullanmanız mümkün.


6- Dilek ağacınıız olsun! Doğadan dallar ödünç alın ve onları sabitleyerek bir demet şekilnde konumlandırın. Üzerine kar tanesi şeklinde mumluklar pilli ledli aydınlatmalar ile el yapımı minik tahta süslerle dilek agacınız hazır.


7- Kırılabilecek eşyalar rafa! Eğer evde parti vermenin sizin için sonradan kabusa dönüşmesini istemiyorsanız dekoratif, kırılabilecek eşyalarınıza güvenli bir yer bulmalısınız.! Çünkü eğlence başladıktan sonra evi kontrol altına almanız neredeyse imkansız olacaktır. Ayrıca misafirlenizi ağırladığınız alanda fazladan eşya olması eğlenceyi kısıtlabilir. Bu nedenle salonunuzun alanını elinizden geldiğince boşaltın.


8- Yemekte ne var?Davetli listeniz yeterince kabarık ve uzun uzun masalar kurup yemek yapmayı düşünmüyorsunuz. O zaman küçük küçük kanepeler, börekler, atıştırmalıklar hazırlayıp açık büfe olarak arkadaşlarınıza sunabilirsiniz.Tabii içecekleri ve kuruyemişleri de unutmayın.!


9- Dans etmeden olmaz! Evde yapılan partilerde müzik olmazsa olmaz. Özellikle bir de yılbaşı ise mutlaka önleminizi alıp partiye en uyan, eğlenceli şarkılara önceden bir göz atmanız önemli. Tabii cd ye eklemeyi de unutmayın…


10- Yılbaşı oyunları: Bir yılbaşı geleneği haline gelen tombalayı göz ardı etmek olmaz. Tombala yerine farklı bir oyun arıyorsanız eğer; batak shot, tabu, scrabble, jenga gibi oyunları tercih edebilir bol kahkahalı, eğlenceli bir gece geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir