Fotoğrafçı ve dört çocuk annesi Erin White, kendisi gibi emzirme dönemlerini zor geçiren anneleri güçlendirmeyi amaçlayan bir proje hazırladı.

Fotoğraflarla birlikte emzirme hikayelerini, beden algılarını ve üzüntülerini de paylaşan anneler için çalışma çok güçlü bir destek haline geldi. “Tüm anneler ve bebekler arasında harika bir enerji oluştu!” diyor White.

 

 


Kendi ‘emziren anneler’ grubuyla çektiği toplu fotoğraftan sonra sosyal medyadan çok olumlu tepkiler ve duygu dolu mesajlar aldığını söyleyen Erin White, daha sonra yardımcıları Liliana Taboas ve Megan Flanagan ile birlikte “Yabandaki Kadınlar” projesini oluşturdu ve 51 kadını emzirirken, doğada fotoğrafladı.

 


Her fotoğraf çekilirken annelere özellikle kendilerini en rahat hissedecekleri pozları vermesi tavsiye edildi. Kimi kıyafetleriyle görüntülenmeyi tercih ederken, kimi diğer annelere ilham olması için vücudunu sergilemekten çekinmedi.

 


Fotoğrafçı, projeye katılan kadınların bu fotoğraf serisi sayesinde daha özgüvenli olmasını ve bu proje sayesinde şifalanmalarını umduğunu söylüyor: “Anneliğin ilk yılları çoğunlukla zor olabiliyor. Bu sebeple bir annenin en son kafasına takması gereken şey bedeninin nasıl göründüğü olmalı! Umarım bu proje sayesinde insanların gözünde doğal bir güzellik algısı oluşturabiliriz ve yeni bir annenin güzelliği konusunda standartlar belirlemeyi bırakırız…”

“Erin White Photography” adıyla Facebook’tan da takip edilebilen Erin White’ın bir sonraki hayali ise daha fazla anneyi fotoğraflayıp, daha çok ilham olabilmek.

 


Ardra: “Bu projedeki tüm kadınlar bana bir bütün olduğumuzu ve bebeğimizin iyiliği için emzirmenin harika olduğunu hatırlattı. Kim ne derse desin, çocuğunun iyiliği için emzir ve sağladığın bu müthiş bağlanma ile gurur duy!”

 

 


Leah: “Her zaman bedenimin nasıl göründüğüyle ilgili takıntılarım vardı. 25 yaşında bunu değiştireceğime söz verdim ve sonunda bu yıl kendime olan güvenimi kazanabildim. Tanımadığım birinin önünde soyundum ve 11 aylık oğlumu emzirdim!”

 


Scarlet: “İlk çocuğumu doğurduğumdan beri fazla kilolarım benim için hep büyük bir sorun oldu. Ama yaşım ilerledikçe daha kabullenici olmayı öğrendim çünkü bu bedenin en sevdiğim iki küçük insanı doğurduğu fikri daha sevimli geldi. Şimdi vücudumdaki çatlaklar ve izler sadece Tanrı’nın bana verdiği iki mucizeyi hatırlatıyor.”

 


Leah: “Bu, emzirmeyi normalleştirebilmemiz için harika bir proje. Bir annenin ve bebeğin bağlanmasının ne kadar güzel olabileceğini ve benim gibi kadınların güvenini kazanmasına yardımcı olabileceğimizi göstermiş olduğumuzu düşünüyorum.”

 


Kimberly: “İkinci çocuğumla birlikte, aralıksız 40 haftadır emziriyorum ve kendimi daha iyi hissedemezdim. Bu dünyaya iki harika çocuk getirdim ve hayatımda ilk kez bedenimi, onu reddetmek yerine muhteşem ve kıymetli bir araç olarak görüyorum…”

 


Ashlyn: “Bebeklerimi emzirmek benim içime işlenmiş bir his gibiydi… Ben birçok anneye göre kolay bir başlangıç yapabildiğim için şanslıydım ve bunun için her gün şükrediyorum.”

 


Jamie,Courtney: “Anneliğimin ilk 6 ayı çok zordu. Toplam 16 aydır emziriyorum ve destekleyici bir partnerimin olmasının çok önemli olduğunu söyleyebilirim, onun fiziksel ve duygusal desteği olmasaydı işler zorlaştığında emzirmeyi bırakmayı bile düşünebilirdim…”

 


“Erin White Photography”


“Erin White Photography”


“Erin White Photography”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir