College

Kullanım koşullarını değiştiren WhatsApp, kişisel birçok verinize erişmek ve bunu Facebook ile paylaşmak için sizden onay istiyor onay vermemeniz durumunda ise hesabınıza erişim sağlayamayacaksınız. Bu nedenle büyük tepki gören Whatsapp’a alternatif uygulamalar kullanıcılar tarafından aratılıyor. İşte Whatsapp yerine kullanabileceğiniz mesajlaşma uygulamaları…


Signal

Anlık iletişim için dünyanın her tarafında ücretsiz olarak kullanılan Signal iletiler göndermede ve almada, sesli ve görüntülü aramalarda kullanılabiliyor. Signal, tanımlayıcı olarak standart cep telefon numaralarını kullanılıyor ve diğer Signal kullanıcılarıyla tüm iletişimleri güvence altına almak için uçtan uca şifreleme yapıyor.


Telegram

400 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan Telegram, piyasadaki en hızlı mesajlaşma uygulaması olarak biliniyor.


Bip

Tüm operatörler tarafından kullanılabilen Bip uygulamasının en büyük avantajları arasında10 kişiye kadar kişiyi ile görüntülü görüşme ve acil durumlarda BiP Acil Durum Butonu’ndan yakınlarınıza durumunuzu konumuzla birlikte gönderebilir onlarla kesintisiz iletişim kurabilme özelliklerinin olması bulunuyor.


Viber

Viber, internet bağlantısı aracılığıyla (Wi-Fi veya mobil veri) dünyadaki herkesle bağlantı kurmanı sağlayan, görüntülü sohbet programları arasında yer alıyor.


Hangouts

Google Hangouts, Google tarafından geliştirilen bir anında mesajlaşma ve görüntülü görüşme platformudur. 15 Mayıs 2013’te yayımlanan program üç mesajlaşma servisinin yerini almıştır. İki ana üründen oluşur: Google Meet ve Google Chat.


WeChat

WeChat, Çin’de geliştirilen sesli ve yazılı mesajlaşmaya yarayan bir mesaj servisidir.


Line

Japonlara ait bir mobil mesajlaşma uygulamasıdır, “Line Corporation” tarafından yapılmıştır. LINE, aralarında etiketler, home, timeline ve resmi hesaplar da bulunan çeşitli interaktif öğelerle entegre bir şekilde ücretsiz metin ve sesli mesajlaşma, sesli arama ve grup sohbeti sunar.


Dedi

Dedi, Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızda kullanılabileceğiniz ücretsiz bir haberleşme uygulamasıdır.


Discord

Discord, sesli bir iletişim uygulamasıdır. İnternet üzerinden tanıdığınız kişilerle iletişim kumanızı sağlayan uygulama tamamen ücretsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir