Bdsm

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan kimdir, nereli, kaç yaşında? Cahit Turan yeni kabinede görevi ne?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan oldu. Peki Fatih Dönmez kimdir, kabinenede Fatih Dönmez ne görev üstlenecek? İşte detaylar…

Türkiye’de 2006-2015 yılları arasında Karayolları Genel Müdürlüğü görevini yürüten ve son 3 yıldır da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın baş danışmanları arasında yer alan Mehmet Cahit Turhan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Ulaştırma ve Altyapı Bakanı oldu.

Cahit Turan kimdir?

1960 yılında Trabzon’da doğdu. 1981 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mimarlık Fakültesi İnşaat Bölümü’nü bitirdi, aynı üniversitede yüksek lisans yaptı.
1985 yılında Karayolları Genel Müdürlüğü’nde mühendis olarak çalışmaya başladı. Bu kurumda büro mühendisliği, kontrol mühendisliği, kontrol şefliği görevlerinde bulundu. 1997 yılından itibaren İstanbul 17. Bölge Müdürlüğü bünyesinde Otoyol Bakım İşletme Başmühendisi, Otoyol Yapım Başmühendisi, Bölge Müdür Yardımcısı ve Bölge Müdürü olarak görev yaptı.
Genel Müdür Yardımcılığı görevinin ardından 2005-2015 yılları arasında Karayolları Genel Müdürlüğü yapmıştır.
Bu görevinden emekli olduktan sonra Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı, ardından Danıştay Üyesi olarak vazife yürütmüştür. Danıştay Üyeliğinden emekliliğinin ardından, Kuzey Marmara Otoyolu inşaatını üstlenen konsorsiyumun CEO’luğuna getirilmiştir.
Evli ve üç çocuk babasıdır.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir