Gif

“Eyvah çok güldüm, kırışıklıklarım artacak” diyenlerdenseniz, teosyal dinamik dolgu yöntemi dikkatinizi çekecek!

“Eyvah çok güldüm, kırışıklıklarım artacak” diyenlerdenseniz, teosyal dinamik dolgu yöntemi dikkatinizi çekecek!
Mimiklerimiz sevindiğimizde, şaşırdığımızda, üzüldüğümüzde, kızdığımızda, güldüğümüzde, duygularımızı ve karakterimizi dışa yansıtan önemli ayrıcalıklarımızdır. Hayatımızın her evresinde sürekli mimik hareketleri yaparız ve bir süre sonra bu durum karşımıza derin çizgiler olarak çıkar. İşte yeni yöntem olan Teosyal Dinamik Dolguya dair merak ettiğimiz tüm soruların cevaplarını Dr. Hassan Galadari’den aldık.
 
Teosyal Dinamik Dolgu nedir?
Geleneksel dolgular cilt hareket halinde değilken görülen statik kırışıklıklar düşünülerek uygulanmaktadır. Teoxane Laboratuvarları tarafından geliştirilen Teosyal Dinamik Dolgu ise, cildi hareket halindeyken de destekleyen ve aynı zamanda yüzünüzün canlılığını ve yumuşaklığını korumaya yardımcı olmak üzere tasarlanmış bir üründür. Özellikle mimiklerle oluşan problemleri gidermek veya azaltmak için sadece bu bölgeye özgü olarak geliştirilmiş, içeriği itibari ile normal dolgulardan birçok konuda farklılık gösteren bir dolgu çeşididir. Cildin ağız çevresi, yanaklar, nazolabiyal kıvrımlar, alın, dudak, kazayagˆı gibi en hareketli bölgeleri için çok uygundur.
 
Teosyal Dinamik Dolgu içinde neleri barındırıyor
Patentli ve çapraz bağlı “Resilient” Hyaluronik Asit içeriğinin yanı sıra uygulama sırasında içeriğindeki anestezik madde sayesinde hasta konforu sağlamaktadır. Hyaluronik asit, insan vücudunda ve daha birçok canlıda doğal olarak bulunan bir polisakkarittir. Vücudun ürettiği hyaluronik asidin % 50′ si üst deride bulunur. Yaş ilerledikçe zamanla vücudumuzda Hyaluronik Asit miktarı azalır ve yerine konması gerekir. Hyaluronik Asit yan etkilerinin çok az olması, homojen dağılabilir olması ve vücuttan tamamen atılabilme özelliklerinden dolayı günümüzde en çok tercih edilen dolgu maddesidir. Yoğun hyaluronik asit seviyesi, patentli ve çapraz bağlı hyaluronik asidin doğru dengesi ile üretilmiş olan Teosyal Dinamik Dolgu, mimik çizgilerinin düzeltilmesinde viskoelastik profil, doku üzerine minimal baskı, optimal yayılma ve kontrollü konumlandırma, dar alanlara kolay enjeksiyon, şişkinlik ve ödem oluşma riskini en aza indirgeme gibi avantajlar sağlamaktadır.
 
Diğer uygulanan dolgu işlemlerinden farklı mı?
Teosyal Dinamik Dolgu ile artık belirginleşen mimik çizgileri doğal görünüm sağlanarak ortadan kaldırılıyor. Hem kolay hem de güvenilir bir yöntem olan Teosyal Dinamik Dolgu; özellikle alın çizgileri, kaş çatma çizgisi, göz kenarlarındaki gülümsemeyle oluşan kırışıklıklar, dudak ve dudak üzeri çizgiler, nazolabiyal çizgiler ve boyundaki çizgilerin açılmasını sağlıyor. Uygulama ile birlikte ciltte derin kırışıklıkların oluşmasını engelleyerek zamanın etkisini durdurmuş oluyor. Cilt daha taze, dinlenmiş, aydınlık ve ışıltılı bir görünüme kavuşuyor. Yani kısacası cilt kalitesi artıyor.
 
 
Mimik çizgilerinin durum ve tipine uygun olarak farklılık gösteriyor mu?
Tabii… Yüzeysel, orta, derin ve hacimlendirici olarak cildin bölge ve kırışıklık durumuna göre RHA 1, RHA 2, RHA 3 ve RHA 4 tipi olan Teosyal Dinamik Dolgu, cildi her hareketinde desteklemek ve aynı zamanda yüzünüzün canlılığını ve yumuşaklığını korumaya yardımcı olmak üzere tasarlandı.
 
İşlem ne kadar sürüyor, uygulamadan sonra kişi hemen işine, normal hayatına dönebiliyor mu? Yan etkileri var mı?
İşlemin tamamı mimik çizgilerinin durumuna göre 10 ila 20 dakika arasında sürüyor. Teosyal Dinamik Dolgu daha önce de belirttiğim gibi ödem ve şişlik açısından oldukça güvenli. Hastalar uygulamadan hemen sonra sosyal yaşamlarına dönebiliyor. Her enjeksiyonda olduğu gibi kızarıklık, morarma ve şişme nadiren de olsa oluşabilir. Bu yan etkiler, makyajla kolayca kapatılacağı gibi, 3-5 gün içinde kaybolur.  
 
Bu dolgu tipinin kalıcılık süresi nedir? Yaş sınırlaması var mı?
Teosyal Dinamik Dolgu’nun kalıcılık süresi 12 – 18 aydır. Bu süreler kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre değişebilmektedir. Tekrar uygulamalar kalıcılık süresini artırmaya yardımcı olmaktadır. Uygulamada yaş sınırlaması olmamakla birlikte, mimik çizgilerinin oluşumunun ve derinleşmesinin engellenmek istendiği 18 yaş ve üstü, görünümüne özen gösteren kadın-erkek herkes için uygundur.
 
Hasta sonuçları ne zaman görmeye başlar?
İşlem yapılır yapılmaz sonuçlar görülmektedir. Diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi enjeksiyona bağlı herhangi bir şişlik varsa bir haftanın ardından son halini almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir