Amateur

Singapur, 16 bin orkideyle geliyor

Singapur Ulusal Parklar Yönetim Kurulu Üyesi Dennis Lim, 16 bin orkideden oluşan bir bahçeyle EXPO 2016 Antalya’ya katılmak istediklerini söyledi.

EXPO 2016 Antalya’ya katılım konusunda olumlu görüş bildiren Singapur’dan uzman bir heyet Antalya’ya geldi. Singapur Ulusal Parklar Yönetim Kurulu Üyesi ve Singapur Bahçe Festivali Direktör Yardımcısı Dennis Lim ile Singapur Ulusal Parklar Yönetim Kurulu Üyesi, Bahçe Uzmanı, Tasarımcı Simon Tan ve büyükelçilik yetkilileri, Aksu İlçesi’nde bulunan bin 121 dönümlük EXPO 2016 Antalya Sergi alanında incelemelerde bulundu.

Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül tarafından karşılanan heyet, EXPO 2016 Antalya projesi hakkında detaylı bilgi aldı. EXPO 2016’ya katılım şartları konusunda çeşitli sorular yönelten Singapur Ulusal Parklar Yönetim Kurulu Üyesi Dennis Lim, Antalya’da Singapur kültürünü en iyi şekilde yansıtacak bir bahçe kurmak istediklerini vurguladı.

16 BİN ORKİDELİ BAHÇE
EXPO 2016 Antalya projesinin çok etkileyici olduğunu söyleyen Lim, Singapur’un dünyada az bulunan orkide çeşitlerine ev sahipliği yaptığını hatırlatarak, EXPO 2016’ya katılmaları halinde 16 bin orkidenin kullanılacağı bir orkide bahçesi kurma düşüncesinde olduklarını paylaştı. Lim, böylesi bir bahçenin Antalya’da kalıcı olması gerektiği yönündeki düşüncelerini de dile getirdi.
EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül, Dennis Lim’e sembol çiçek şakayık takdim etti ve Singapur’u Türkiye’nin ilk EXPO’sunda görmek istediklerini söyledi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir