Oktay Şenol’un yazıp yönettiği, Tiyatro Alkış tarafından sahnelenen ve 4-9 yaş çocuklarına hitap eden bu oyunda hikaye Cem isimli çocuğun sokakta henüz yumurtasından çıkan bir dinozoru bulmasıyla başlıyor. Oyun bu Sevimli Dinozor’un Cem’le arkadaş olması ve Dinozor üzerinde deneyler yaparak çok para

Oktay Şenol’un yazıp yönettiği, Tiyatro Alkış tarafından sahnelenen ve 4-9 yaş çocuklarına hitap eden bu oyunda hikaye Cem isimli çocuğun sokakta henüz yumurtasından çıkan bir dinozoru bulmasıyla başlıyor. Oyun bu Sevimli Dinozor’un Cem’le arkadaş olması ve Dinozor üzerinde deneyler yaparak çok para kazanmak isteyen Profesör ve yardımcısından kaçmak için Cem’in evine gelmeleriyle devam ediyor.

Eve geldiklerinde ise Cem’in Sevimli Dinozor’u annesinden ve arkadaşı Zeynep’ten saklama çabaları, ancak Sevimli Dinozor’un evdeki varlığını öğrendiklerinde annenin ve Zeynep’in de Profesöre karşı onu saklayarak Cem’le işbirliğine girmeleri ve en sonunda da Profesör ve yardımcısının polisler tarafından yakalanmasıyla oyun son buluyor.

Oyun arkadaşlık temasından yola çıkarak karşılıklı saygı ve güvene dayanan bir işbirliği ve dayanışma içinde bulunmaya dikkat çekiyor. Arkadaşlığın yanı sıra oyunun süreci içinde vurgulanan aile ilişkilerinin önemi de başlıca temalar arasında yer alıyor.

Yazan ve Yöneten: Oktay Şenol

Psikolog: Banu Akman

Dekor Tasarım: İ.Ümit Erzurumlu

Müzik: Oktay Şenol

Kostüm: Elvan Güleryüz

Animasyon Tasarım: Erkin Ergin

Koreografi: Oktay Şenol

Aranjör-Efekt: Ayhan Yavaş

Ses-Işık: Mehmet Nuray

Teknik: Şahin Şeker

Yapım : Tiyatro Alkış

Karakterler:

Zeynep: Başak İleri

Anne: Burcu Saraçoğlu

Dinozor: Bülent Aksu

Profesör: Tan Güneş

Oktay: Taylan Erler

Cem: Okay Şenol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir