Şeker tüketimini sadece üç günlüğüne bıraktığınızda, doygunluk hissini fark edersiniz. Bazen üç günlük bir süre sandığınızdan daha etkili olabilir…

Hemen hemen herkes bir kere de olsa diyet yapmayı düşünmüştür. Bu kimileri için yıllar süren bir mücadele haline gelmiştir. İsveçli doktor Andreas Eenfeldt diyet hakkında verilen tüm efsanelere inanmayı bırakmanızı ve vücudunuzun size gönderdiği işaretleri izlemenizi öneriyor.


Bildiğimiz üzere vücudumuza iki kaynaktan enerji alırız:

Şeker içeren karbonhidratlar
Yağ

Yıllar boyunca zayıflamanın tek yolu olarak az yağlı ürünlerin tüketilmesi söylenmiştir. Ancak yağdan ziyade şeker tüketimini azaltmak çok daha işe yarıyor. Eğer bunu başarabilirseniz çok ilginç sonuçlar doğuyor:

Yağ tüketimini makul tutup şeker tüketimini tamamen bıraktığınızda kalıcı olarak ince bir yapıya sahip olursunuz. Hatta daha iyi bir sağlığa, güçlü saç yapısına ve cilde sahip olabilirsiniz.

Aldığınız her ürünün kalorisine bakmanıza gerek kalmaz. Buna rağmen ilk fark edeceğiniz şey belinizin incelmesi olur.

Şeker tüketimini sadece üç günlüğüne bıraktığınızda, doygunluk hissini farkedersiniz. Böylece daha az yemek yeseniz de açlık hissetmezsiniz. Bunu deneyen birçok insan akşam yemeğinde artık daha az yemeğe ihtiyaç duyduğunu söylüyor.

3 günlük menü
Kahvaltı

Pastırmalı veya jambonlu omlet
Az mayonezli haşlanmış yumurta
Kremalı kahve
Süzme peynir ile kırmızı meyveler
Pankek
Zeytinli ve yeşillikli salata


Öğle yemeği

Et yemekleri: pirzola, soğanla kavrulmuş et
Çorbalar (patatessiz ve fasulyesiz)
Salatalar (zeytinyağlı)
Deniz ürünleri (yüksek karbonhidratlılar hariç)


Akşam yemeği

Kavrulmuş sebze yemekleri (brokoli, karnabahar, ıspanak, dolmalık biber)
Karidesli ve yumurtalı meze
Kahvaltı seçeneklerinden herhangi biri
Somon ve avokado kızartması

Unutmayın ki bu seçenekler birbirleriyle yer değiştirilebilir. Doyduğunuzu hissedene kadar istediğiniz miktarda yemelisiniz. Eğer bu sisteme bir süre bağlı kalırsanız kıyafetlerinizin büyük geldiğini farkettiğinizde şaşıracaksınız. Daha nadir acıkmanızla beraber, bağırsak veya tansiyon sorunlarınızdan da kurtulduğunuzu ve daha enerjik olduğunuzu farkedeceksiniz.

En önemlisi bu yöntem ile vücudunuzun ve sağlığınızın sorumluluğunu alabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir