Samsung, herkesi şaşırttı

İşte bunu kimse beklemiyordu: Cep devinden herkesi şaşırtan, Google’ı üzen radikal karar…

Dünyanın en büyük cep telefonu üreticilerinden Samsung, artık Android’den çok Windows Phone 7’ye odaklanacağını açıkladı. Bu karar, özellikle ortada Galaxy S gibi büyük bir başarı varken ve Google’la iş birliği söz konusuyken herkesi şaşırttı.

Tayland Samsung Electronics telekomünikasyon bölümü mobil pazarlama müdürü Sitthichoke Nopchinabutr, Samsung’un gelişim olanaklarını Windows Phone 7’de gördüklerini söyledi ve ekledi:

“Önümüzdeki sene Android, Windows ve Bada işletim sistemlerini kullanan 15-20 yeni cep telefonu tanıtacağız. Telefonların yarısı Windows işletim sistemi, dörtte biri Android ve yirmide biri Bada kullanacak.”

asiaone.com’dan gelen bu haberler, Samsung Galaxy S’in kullanıcı kitlesi düşünüldüğünde gerçekten şaşırtıcı. Dünyanın iki numaralı cep telefonu üreticisinin bu kararı, Microsoft için büyük bir başarı anlamına geliyor.

Microsoft, WP7 cihazlarında üçüncü parti üreticilere bağlı olarak çalışıyor. Samsung’un WP7’ye verdiği bu öncelik ve destekle yakın gelecekte kaliteli yeni cep telefonlarının piyasaya sunulmasını bekleyebiliriz.
hurriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir