Kadınların doğal aksesuarı olan saç hakkında hiç bilmedikleriniz…


Sarışınların daha çok saçı vardır!

Sarışınların çok saçı olmadığını düşünebiliriz ama aslında gerçekte daha çok saçları vardır. Bir sarışının ortalama 120.000 ve 140.000 arasında saç teli vardır. Kumralların 100.000, kızılların ise 80.000 ile 90.000 arasında.


Saçımız hergün dökülür!
Öncelikle dökülmeyen saç yoktur. Sadece bunu bazıları farkeder. Mesela bir Ali, günde 50 ve 100 tel arası saç döker, Ayşe ise (saçı atkuyruğu yapılmış), saçlarını açtığında döküldüğünü farkeder ama kesinlikle endişelenicek bir durum yok. Bu kesinlikle saçlarınızın toplanması ya da kesimi ile alakalı bir durumdur.

Saçlar yazın daha çabuk uzar!
Sıcak ve ılıman iklimde yaşayan hanımlar müjde! Saçlarınızın uzaması için çok beklemenize gerek yok. Çünkü saçlar iyi havalarda daha çabuk uzar.


Hiçbir ürün saçlarınızı kalınlaştıramaz!
Bilimadamlarına göre saçlarımızın kalınlığı tamamiyle genlerimizle alakalı. Bu nedenle buna yardımcı olacak tek bir ürün olamaz.

Saç dokusu çok güçlüdür!
Saçlarımız o kadar güçlüdür ki, kırılmaları için %70 oranında esniyor olmaları gerekir. Bu oran da güç anlamında yaklaşık 60 kiloya eşittir. Bu kadar kırılgan gözüken bir şey için çok enteresan rakamlar değil mi?


Saç kökleri, saç şeklini belirler!
Saçlarınızın neden kıvırcık ya da parlak olduğunu düşündünüz mü? Saç şeklinin altında yatan gizem, saç köklerinin oval, köşeli ya da düz olması ile alakalıdır.

Erkek saçı kadınınkinden daha dolgundur!
Bilimadamları, erkek saçının, kadın saçından daha dolgun olduğunu bulmakla kalmayıp aynı zamanda kadın saçından daha çabuk uzadığını da ispatlamışlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir