Ashley Bulgari

Birçok konuda ilham kaynağı olan Pinterest evini güzelleştirmek isteyenlerin de uğrak noktası. Peki 7 adımda bu büyülü evlere nasıl sahip olunur? İşte mini bir dekorasyon rehberi…

‘Öncelikle Pinterest nedir?’ diye soracak olursanız; Pinterest kısaca görsel fikir kataloğudur. Peki Pinterest evine sahip olmak için neler yapmak gerekiyor? Baştan söyleyelim evinizin büyük ya da küçük olması hiç sorun değil. Tabii eviniz ne kadar büyük olursa uygulayabileceğiniz fikir sayısı o kadar artıyor.


Birinci adım: Duvar rengi

Pinterest evi demek aslında bir yerde pastel tonlar demek. En popüler duvar boyası renkleri beyaz, gri ve pudra. Bu renkler, kullandığınız aksesuarların ve mobilyaların kendilerini daha rahat göstermesini sağlıyor. Unutmayın gerçek bir pinterest evinin olmazsa olmazı aksesuarlardır.


İkinci adım: Mobilya seçimi

Bol yastıklı koltuklar, konforlu eşyalar gerçek bir Pinterest evinin vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Oturma odasındaki koltukların gri veya beyaz tonlarında olması yine dikkat çeken unsurlar arasında bulunuyor. Bu eşyalara hareketlilik ise yastık seçimi ile sağlanıyor. Renkli yastıklar Pinterest evlerinin kurtarıcısı. Aynı şekilde doğal malzemelerden yapılmış eşyalar da Pinterest evinde en önemli parçalardan. Örneğin masanız ahşap, orta sehpanız ise mutlaka camdan olmalı.


Üçüncü adım: Kendin yap

Bir evi Pinterest evi yapan en önemli adımlardan biri dönüştürülen eşyalar… Örneğin eski paletlerden yatak başlığı, ahşap kasalardan orta sehpa, eski merdivenlerden ayakkabılık… İmkansız değil! ‘Peki nasıl olur?’ diyorsanız haberimize tıklayın!


Dördüncü adım: Aydınlatma

Aydınlatma seçerken en önemli unsur loş bir ışıklandırma yapmaktır. Burada lambaderlerinizde veya sarkıt avizelerinizde doğal malzemelere, hasır iplere, eski şarap şişelerine yer verebilir, aydınlatmanızı kendiniz tasarlayabilirsiniz. Aydınlatma seçerken dikkat edilecek şeylerden bir diğeri ise led ışıklardan faydalanmak; küçük ampüllerin büyük gücünden faydalanmaktır.


Beşinci adım: Aksesuar seçimi

İşte Pinterest evlerinin en can alıcı noktası… Aynalar, çerçeveler, vazolar, mumlar, biblolar kısacası tüm aksesuarların renkli ve birbiriyle uyumlu olması şart. İşinizi kolaylaştırmak istiyorsanız, renk seçiminde pastel tonlarını kullanmak sizi yormadan ideal şıklığı evinize katar. Mermer ve bronz aksesuarlar da yine sizi kurtarabilecek dekoratif ürünler arasında. Aksesuarların yanı sıra Pinterest evlerinin olmazsa olmazlarından bir diğeri ise çiçeklerdir. Saksı çiçeklerinde bol yeşil yapraklar verilmek istenen sıcaklığı sağlayabilir. Ayrıca masanızı, sehpanızı taze çiçekler ile süslemek şık kahve fotoğraflarının ortaya çıkmasına yardımcı olur.


Altıncı adım: Tüm eşyalara kendinizden bir şey katın!

Bu adım aslında herkesin kendi evinde uygulaması gereken adımlardan biri. Evinizdeki tüm eşyalara kendi yorumunuzu katabilirsiniz bu sayede evinizde kendi ruhunuzun yansımalarını görebilirsiniz. Örneğin zigonlarınıza sizi anlatan renkleri kullanarak dilediğiniz desenleri çizebilir; kendi tasarladığınız terrariumu salonunuzun bir köşesine yerleştirebilirsiniz. ‘Terrariumu nasıl yaparım?’ diyorsanız haberimize tıklayın!


Yedinci adım: Baskın bir köşe

Tüm bu softlukta renk olarak baskın bir berjer veya bir duvar Pinterest evlerinin olmazsa olmazlarından. Burda önemli olan evin geneline hakim olan rengin koyusunu veya gerçek bir uyum yakayacağı rengi seçmektir. Örneğin gri tonlarının hakim olduğu evde bir köşeyi lacivert bir berjer ile tamamlayabilir ya da pudra tonlarının hakim olduğu bir evde duvar boyasını koyu bir pembe tonunda kullanabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir