Ass

Bazen eşiniz veya sevgiliniz ile ilişkinizi yürütmekte zorlanabilirsiniz. Özellikle evliliklerde ilişkiyi yürütürken zaman zaman çatışmalar ve tartışmalar oldukça doğal karşılanır. Ancak karşınızdaki sevgiliniz bile olsa tartışma durumlarında işin içinden çıkmaz bir hale gelirseniz bazı davranışlardan uzak durmanız gerekir.

ABONE OL

Geçmişte yaşadığınız ilişkileri kavga sırasında söylemeyin

Geçmişte yaşadığınız bir ilişkiyi şimdiki ilişkinizle kıyaslamak oldukça incitici bir şeydir.  Bu durum size artı bir durum sağlamaz.

“Her zaman” ya da “Sen asla” gibi genellemelerini kullanmayın

Bu tür ifadeler zarar vericidir. Çünkü bu ifadeler karşınızdakinin savunmaya geçmesine sebep olur ve size karşı benzer argümanlar aramaya başlar. Bu da sorundan uzaklaşmanıza ve çatışmanın daha da alevlenmesine sebep olur.

Yatak odasında  kavga etmeyin

Yatak odanızın sizin için anlamı düşündüğünüzden çok daha fazlasıdır. Uyku ve dinlemeden ziyade, cinsel yaşantınız da yatak odasında şekillenir. Yatak odasında tartışmak ya da çatışmak odayı ilerleyen zaman için de olumsuz bir enerji ile doldurur.

Çözülmemiş sorunlarla yatmayın.

Öfkeli olduğunuzda uyumak neredeyse imkansızdır. Sorunlarınızı bir an önce çözün veya en azından ertesi güne kadar barışmak için bir anlaşmaya varın.

Bir günden fazla küs veya sessiz kalmayın Bazı insanlar haftalarca küs kalabilirler. Bu şekilde partnerini cezalandırdıklarını düşünürler. Fakat bu durum gerginlik seviyesini arttırır ve  aynı ortamda günlerce hiçbir şey söylememek üzücü, sıkıcı ve genellikle daha fazla düşmanlığa yol açar.

Kızgın olduğunuzda eşyalarınızı atmayın

Aslında bu en tehlikeli durumlardan biridir. Siz veya eşiniz birbirinize öfke ile eşyalar attığında işler tamamen kontrolden çıkabilir. Fırlatılan cisim size isabet etmese bile bu bir fiziksel şiddettir.

Birbirinize asla lanet etmeyin

Partnerinize kavga sırasında lanet  etmek onun hor görmeniz anlamına gelir. Bu konuda kullandığınız kelimelere mutlaka dikkat edin. Daha sonra özür dileseniz bile bunu karşı tarafın hafızasından silinmeyeceğini bilin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir