Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, 29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Kovancılar İlçe Emniyet Müdürlüğünün kapısına asılan  Türk bayrağını öpen çocukları ödüllendirdi.

Orgeneral Akar, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ı ziyaret etti.  Akar, ziyarette, 29 Ekim cumhuriyet bayramı nedeniyle Kovancılar İlçe Emniyet  Müdürlüğünün kapısına asılan Türk bayrağını öperken güvenlik kamerasınca  görüntülenen ve örnek davranışlarından dolayı Valilik tarafından ödüllendirilen  11 yaşındaki kuzenler Elif ve Rabia Aktaş’a bilgisayar ve çeşitli hediyeler  verdi.

Daha sonra çocuklarla bir süre sohbet eden Akar, örnek teşkil eden  davranışlarından dolayı hem çocukları hem de onları yetiştiren ailelerini tebrik  ettiğini söyledi.

Eğitim hayatlarında başarılı olmaları temennisinde bulunan Akar,  “İnşallah bundan sonra da hep birlikte çalışacaklar. Büyük bir başarıyla anne ve  babalarına, ailelerine, köyüne, kasabasına, ülkesine milletine yararlı evlatlar  olacaklar.” dedi.

Vali Kaldırım ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kentte büyük bir  coşkuyla kutladıklarını ancak çocukların bu örnek davranışlarıyla kendilerini  daha da coşkulandırdığını dile getirdi.

Çocukların bayrağı öperken güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerini  izlerken çok duygulandığını aktaran Kaldırım, şöyle konuştu:

“İki kahraman kızımız, son derece doğal bir şekilde görüntülerde İlçe  Emniyet Müdürlüğünün önünden giderken kapıda asılı duran bayrağın hareket  ettiğini görüyorlar. Hemen geçmiyorlar, son derece içten ve masum duygularla en  büyük değerimizi bayrağımızı öpüyorlar ve ardından ayrılıyorlar.”

”Bayrağı öperken çok duygulandım, ağlayacak gibi oldum”

Elif Aktaş ise daha önce annesi ve öğretmenlerinden duyduğu şekliyle  Türk bayrağının al rengini şehitlerin kanından aldığını bildiğini, o an kapıda  asılı bayrağı gördüğünde bunları düşünerek çok duygulandığını dile getirdi.

Bu hislerle bayrağın yanına giderek öptüğünü aktaran Aktaş, ”Bayrağı  öperken çok duygulandım, ağlayacak gibi oldum. Aklıma gelen şehitlerimizin kanı  oldu. Atatürk’ün, şehitlerimizin bayrak için verdiği mücadele savaşlar aklıma  geldi.” dedi.

Rabia Aktaş da kuzeninin bayrağa doğru yöneldiğini görünce kendisinin  de hemen ardından giderek bayrağı öptüğünü, o an büyük bir mutluluk duyduğunu  söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir