Amateur

Meral Akşener’in kurduğu partiyle ilgili ilk kez konuşan MHP Lideri Bahçeli,”MHP’yi içten içe çürütmek için aldıkları talimatlara harfiyen uydular. Kimliğimizi kullanıp anılarımıza sığınıp şahsiyetimize nifak kurşunu sıktılar. İmza toplayıp tarladan çıktılar, şehir şehir dolaşıp tezviratın hain çıkarmasını yaptılar. Kendisine yuvalanacağı hastalıklı vücut bulmuştur. Bu vücudun sonu siyasi mezarlık ipin sonu mezbeleliktir”dedi. Sözleri vekiller tarafından ayakta alkışlandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. IKBY referandumu ve Barzani’nin görevi bırakma kararıyla ilgili konuşan Bahçeli, “ Barzani ısrarının bedelini taksit taksit ödemeye başlamıştır.
Hala konuşacak yüz ve cesareti nereden bulmaktadır
. Hançler arıyorsa kendine baksın. Hain arıyorsa eli ile yüzünü avuçlasın”dedi.  MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’in kurduğu partiyle ilgili de ilk kez konuşan Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle: Türkiye zorlu dönemlerden geçe geçe, tehlikeli badireleri aşa aşa varlık ve birlik mücadelesini sürdürmektedir. 7 Haziran milletvekili seçimlerinden sonra yaşanan ibret verici gelişmeler, 1 Kasım seçimlerini takip eden süreçte isyan ettirici olaylar yakın tarihimizde bir yere sahiptir. Her çirkinlikten medet ummuşlardır.

MHP üzerinde korkunç oyunlar tezgahlanmıştır.  Bu oyunun senaristleri bellidir. MHP’yi karalamak için komut alanlar 2 yıllık süre zarfında gerçek yüzlerini fazlasıyla göstermişlerdir. 7 Haziran’dan hemen sonra şer bir plan anında devreye alınmıştır. PKK ile aynı kümeye gelmemiz isteniyor, bu öneriliyordu. Türkiye’ye tuzak kuran iç ve dış mihraklar o dönem çok faaldi.

‘MHP OLARAK TUTARLI DAVRANDIK’

HDP eş başkanını sazıyla ekrana çıkarıp şarkı türkü söyletenler yozlaşmış kafalarını MHP’ye takmışlardır. Türkiye, sinsi bir siyasi tasarımın pençesine düşmüştür. Bu sefiller güneşin balçıkla sıvanamayacağını unutmuşlardır. Her zaman olduğu gibi doğru söyledik, doğruyu savunduk. MHP olarak tutarlı davrandık, Türkiye’nin hükümetsiz kalmaması için elimizden geleni yaptık. Muhataplarımız başka havadaydı. Müzakere ve mutabakatın yanında durduk. Aşı tutmadı, olmadı. 7 Haziran sonrası partiler arasında koalisyon hükümeti kurulamadı ancak Türkiye 15 Temmuz’da açığa çıkan büyük kopuşun kıyısından kurtulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir