İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geceyi Bitlis’in Ahlat ilçesinde kiraladığı evde geçirdikten sonra bu sabah gazetecilere açıklamalarda bulundu. Akşener, CHP’yle ittifak iddialarıyla ilgili, “Bir kere kesinlikle Sayın Kılıçdaroğlu ile ne dolaylı ne dolaysız ne telefonla ne arada birileriyle hiçbir irtibatım olmadı. Kesinlikle böyle bir iddia yalandır” dedi.

İlk yurt içi gezisini Bitlis’e yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün Tatvan ilçesindeki ziyaretlerinin ardından, Ahlat ilçesindeki Erkizan Mahallesi’ne giderek geceyi burada daha önceden kiraladığı evde geçirdi. Akşener, Adilcevaz ilçesine geçmeden önce Van Gölü sahilinde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Akşener’e dün akşam bir televizyon kanalında gündeme gelen CHP ile ittifak iddiası soruldu.

Kılıçdaroğlu’na, ‘Yerel seçimlere girmeyelim, sizi destekleyelim; siz de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bizi destekleyin’ teklifi yaptığı ileri sürülen Akşener, bu iddianın gerçek dışı olduğunu belirtti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, şöyle konuştu:”Bir kere kesinlikle Sayın Kılıçdaroğlu ile ne dolaylı ne dolaysız, ne telefonla ne aralarda birileriyle hiçbir irtibatım olmadı bugüne kadar. Sadece İYİ Parti kurulmadan önce, referandum sonrası, Ramazan ayında o da kamuya açık diğer başka arkadaşlarımızın da yanımızda olduğu özel olmayan bir iftar ettik. Referandumda çok çalıştığımız için bir nezaket iftarı yaptık. Onun iki genel başkan yardımcısı vardı. Benim yanımda iki milletvekili arkadaşım vardı. Yani toplamında altı kişinin iftar ettiği bir alanda gizlilik olur mu? Olmaz. Daha sonra da size de beyanda bulunuldu. Onun dışında bir daha hiç karşılaşmadık, hiç telefonlaşmadık, hiç arada da gelen giden olmadı. Şimdi bunları niye söyledim? Kesinlikle böyle bir iddia yalandır. Ama dün siz bana bir soru sordunuz. Yerel seçimlerde sadece CHP’yi kastetmediğinizi biliyorum; bunun yanında Saadet Partisi var, Demokrat Parti var ve hepimiz birlikte ‘Hayır’a çalıştık; ‘Böyle bir işbirliği söz konusu olabilir mi?’ dediniz. Ben de ‘Bugünden böyle bir şeye ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ demek mümkün değil, yani günü geldiğinde insanlar birbiriyle konuşur’ dedim. Bu kadar açık söyledim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir