Makyaj yapmamanın daha fazla sabah uykusundan cildin yıpranmamasına pek çok avantajı var.

Sabah kalktığınızda kendinize ayıracak daha çok vaktiniz olur. Makyaj yapmaya ayıracağınız zamanı güzel bir kahvaltıya ayırabilirsiniz.


Kozmetik ürünlere ayırmanız gereken bütçeniz olmaz. Bu da maddi olarak rahatlamanıza neden olur.


Makyaj yapmadığınız süre içinde cildiniz nefes alır. Bu zamanlarda cildinize ve size iyi gelecek yöntemleri araştırıp doğal hayatı keşfedebilirsiniz.


Ruj sürmediğiniz için ikide bir aynaya bakmıyor ve düzeltmeye ihtiyaç duymuyorsunuz. Bu da yine bir zaman tasarrufu. 


Makyaj ürünlerine ayrılan yerden de tasarruf etmiş oluyorsunuz. Evinizdeki dolapların içini sürekli düzenlemek zorunda kalmıyorsunuz. 


Makyaj çantanızı yanınızda taşımak zorunda kalmıyorsunuz. Küçük bir çanta bile sizi idare edebiliyor.


Makyaj yaparken fondöten ya da kapatıcı kullanıyorsanız cildinize dokunmanın verdiği rahatsızlığı bilirsiniz. Makyaj yapmadığınızda yüzünüze her dokunduğunuzda tedirgin olmazsınız. 


Makyaj yapmadığınız için cildiniz sürekli nefes alır bir haldedir. Bu da daha canlı bir cilt rengi demek…


Göz makyajını temizlenemeden uyumanın zararları saymakla bitmiyor. Makyaj yapmayan biri için göz makyajını temizlemek diye bir şey konu söz konusu bile değil. Sadece cilt temizliği yapıp uyumak yeterli!


Kirpiklerin dökülmemesi en büyük avantajlardan birisi…


Makyaj varken yüzüme bir tül çekilmiş gibi hissediyorum sözü birçok şeyi açıklıyor aslında. Makyajsızken kendinizi daha şeffaf hissedersiniz. 


Makyaj yapmadığın için kendini kötü hissetmiyorsunuz. Çünkü makyajsız halinizle de güzel olduğunuzun farkına varıyorsunuz.


Makyaj yapmayan birinin cildiyle makyaj yapmayan birinin cildi arasındaki farkları siz gözlemleyin… Emin olun farkı göreceksiniz…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir