İstanbul’da geri dönüşüm işçileriyle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Anketlere göre İstanbul’da en az yüzde 53 ‘hayır’ var. İstedikleri kadar eziyet etsinler. İstedikleri kadar para harcasınlar. İstedikleri kadar yeri göğü evet’le donatsınlar” dedi.

”HİÇBİR KISIR TARTIŞMANIN İÇİNE GİRMEYECEĞİM”

Hayır kararının hayırlı gerekçeleri olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ”18 madde dile getirilmiyor. Amaç gündemi saptırmak. Elinizden alınan hakları size duyurmamak. Ama söz verdim 16 Nisan’a kadar hiçbir kısır tartışmanın içine girmeyeceğim. Buyrun gelin konuşalım televizyonlarda.” dedi.

”DEVLETİN TÜM DENGELERİ DEĞİŞECEK”

Devletin tüm dengelerinin değişeceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, ”Ekonomik ve sosyal haklarla ilgili kararları sadece bir kişi alacak. Parlamento değil. Devletin tüm dengeleri değişecek. Diyorlar ki “yeni bir devlet kurmak için sandığa gidiyoruz” diyorlar. Siz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden ne istiyorsunuz?” dedi.

”EN AZ YÜZDE 53 HAYIR”

Anketlere göre İstanbul’da en az yüzde 53 hayır var. İstedikleri kadar baskı yapsınlar, istedikleri kadar yeri göğü ‘Evet’le donatsınlar.

HAYATİ YAZICI’YA TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, İstanbul’daki programı öncesine AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın açıklamaları soruldu. Kılıçdaroğlu, “Zaten uçakta beraberdik. Yani özel bir açıklama yapmasına gerek yok ki” dedi. Kılıçdaroğlu daha sonra programın yapılacağı salona geçti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir