Brunette

Ne kadar kilo verirseniz verin, yüzünüz dilediğiniz gibi keskin hatlara sahip olmayabilir.

Ne kadar kilo verirseniz verin, yüzünüz dilediğiniz gibi keskin hatlara sahip olmayabilir.
Ne kadar kilo verirseniz verin, yüz dilediğiniz gibi keskin hatlara sahip olmayabilir. Bunun için ise yapacaklarınız çok basit.
 
Ufak yüz egzersizleri ve makyaj hileleri ile keskin yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.
 
İşte sizin için 5 ipucu:
 
Sakız çiğneyin
Şimdiye kadar alışkanlıktan ya da bir tesadüf eseri pek çok kez sakız çiğnemiş olabilirsiniz. Ama sakız çiğnemenin iyi bir yüz egzersizi olduğunu ve yüzünüzü aşağıya doğru incelttiğini biliyor musunuz? Günde iki ya da üç kez sakız çiğneyin. Bu, çene hattınızı ufak egzersizler eşliğinde çalıştırmanıza yardımcı olacaktır.
 
Göz egzersizi
Keskin bir yüz hattına sahip olmak, sadece çene hatlarınızı çalıştıracağınız anlamına gelmiyor. Gözlerinizin altında oluşan sarkık derileri dinç tutmak için iyi bir yoldur. Tek seferde 20-30 kez gözlerinizi açıp kapatarak bu egzersizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Düşük sayılarla başlayıp, artırarak devam edebilirsiniz.
 
Makyaj hileleri
Egzersizler dışında yüz hatlarınızı belirginleştirmek için ufak makyaj hilelerini de tercih edebilirsiniz. Pek çok ünlü ve model keskin yüz hatları ile belirgin elmacık kemikleri için ufak çaplı makyaj hileleri kullanıyor. Belirgin elmacık kemikleri için koyu tonlarda gölgeler uygulayabilirsiniz. Eğer allık kullanıyorsanız, elmacık kemiklerinizin hemen altına uygulayın.
 
Dudak bükme
Eğer çene hattınızda özel olarak çalışmak istiyorsanız, dudak egzersizlerini tercih edebilirsiniz. Suratınızı olabildiğince asın, dudaklarınızı bükün ve yaklaşık 30 saniye kadar bu şekilde bekleyin. Birkaç kez tekrar ettikten sonra dudaklarınızla dairesel hareketler çizin.
 
Şişman bir boyun ve çeneden kurtulun
Keskin yüz hatlarına sahip olamayışınızın sebebi aşırı yağlanma olabilir. Bu sorunu gidermek için temel boyun ve çene egzersizlerini uygulayın. Tavana, aşağı, sağa ve sola doğru olmak üzere sırayla başınızı ufak hareketlerle döndürün. Her pozisyon için 10 saniye ayırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir