Amateur

Şu sıralar ünlüler başta olmak üzere birçok kişinin gündeminde Boo Diyeti var. Peki siz de “Boo Diyeti nedir?” diye merak edenlerden misiniz? İşte Boo Diyetine dair bilmeniz gerekenler…

Şu sıralar ünlüler başta olmak üzere birçok kişinin gündeminde Boo Diyeti var. Peki siz de “Boo Diyeti nedir?” diye merak edenlerden misiniz? İşte Boo Diyetine dair bilmeniz gerekenler…
Boo diyeti nedir?
Boo diyeti, birçok ünlünün kullanımıyla ve sosyal medyada konuşulanlar arasında birinci sırada yer alıyor. Boopacktr Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Hakan Temiz boo diyeti ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “Bu ürünün içeriğinde tamamen doğal bitkiler, yeşil kahveyer alıyor. Yurt dışında çok aktif bir kitleye sahip, ürün tamamen doğal, ilaç, gıda takviyesi veya mama değil. Ürün demlik poşet çay ve özel harmanlanan yeşil kahve ’den oluşuyor. Kullanıcıları ve fenomenleri özellikle diyetin yanı sıra detox için kullanıyor.”
 

 
Boo diyetinin faydaları neler?
Boo diyeti sadece zayıflamak amaçlı değil yılda 2 kez vücuttaki toksinlerin dışarı atımı ve hücrelerin yenilenmesi için gereken tüm bitkileri barındıran bir diyet programıdır. Kullanıcılar detox-diyet programını kullanmaya başladıkları andan itibaren uzman diyetisyenler eşliğinde vücutlarındaki rahatsızlıkları, ödemi ve tuvalet alışkanlıklarının düzene girdiğini söylüyorlar. Türkiye’de aktif olarak pek çok ünlü de detox amaçlı kullanıyor ve zayıf insanlar bile yılda 2 kez muhakkak vücudunu tolere edebilmek için çeşitli bitkileri kullanması gerekir.
 
Bitki ve boo diyeti derken en önemli unsur el değmeden hazırlanması ve ürünün tamamen organik olmasıdır. Diyet programı her ülkeye göre özel olarak uzman diyetisyenler eşliğinde damak tadına ve ülkenin yemek yeme alışkanlıklarına göre düzenleniyor.
 

 
Kadın – erkek, herhangi bir yaş sınırı olmaksızın vücuttaki kitleleşmiş yağ oranlarının düşmesi, organlarda biriken yağlanmaların kaldırılmasındaki etkisi herkes tarafından anlatılan Boo Diyeti aynı zamanda zayıf insanlarında ileri ki dönemlerde vücut yağ oranlarının artmayacağını bildiriyor. Biliriz ki her vücut yaşın geçmesiyle değişiklik gösteriyor.
 
Mama, ilaç, gıda takviyelerinde kullanım oldukça olumlu-olumsuz dönüşler alabiliyorlar fakat ürün kullanımı bittikten sonra vermiş oldukları kilonun 2 katı daha çok kilo alımıyla hüsrana uğrayan birçok kullanıcı bulunmakta. Artık insanlarımız bilinçli bu türlü geri dönüşü hastalık, ölüm veya kilo olarak dönüşlerin olacağı ürünleri kullanmamakta ısrarlı. Bunun için iyi bir araştırma ve yüzde yüz doğal olup olmadığını, kimlerin geri dönüşlerinin olumlu olduğunu, uzmanlar tarafından mı yönlendirildiğine dikkat etmesi gerekmektedir.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir