Blonde

Eğer ilişkinizin gelişerek ilerlemesini ve büyümesini istiyorsanız, bu alışkanlıkları bir kenara bırakmanızın zamanı gelmiş demektir. İşte ilişkilere zarar veren alışkanlıklar:

ABONE OL

Negatif olmak

Çevrenizde olan olaylara sürekli negatif taraftan bakmak, hiçbir şekilde memnun olmamak sevgilinizi ve ilişkinizi yorabilir.

Aşırı iyi sevgili, eş olmak

Partneriniz için mükemmel olmaya çalışmak eninde sonunda sizi de onu da yoracaktır. Yaşanan tartışmaları sürekli olarak alttan almanız, duygularınızı içinize atmanız daha sonrası için ilişkinize zarar verebilir. Bundan dolayı duygularınızı açıkça dile getirmekten korkmamalısınız.

Sadece onun fikirlerine güvenmek

Uzun süre yalnız bir hayatı olan kişiler, ilişkileri olduğunda tek taraflı düşünebiliyorlar. Bunun nedeni ilişki ve yaşam hakkında biriyle birlikte yaşamaya alışkın olmadıklarından. İlişkiyi dengede tutmanın püf noktası ise, her iki partnerin de birbirlerini dinlemesidir.

Sürekli olarak yalan aramak

Partnerinizden sürekli olarak şüphelenmenşz ve yalanını yaklamaya çalışmanız ilişkinize büyük zararlar verebilir.

Her şeyi kontrol etme isteği

Partnerinizin de bir birey olduğunu unutmamalısınız. Partneriniz ile ilgili her şeyi kontrol etmeniz, ona baskı altında olduğunu hissettirecektir ve bir süre sonra bu durum onu bunaltacaktır.

Geçmişte yapılan yanlışları tekrar gündeme getirmek

Geçmişte yaşanan tatsızlıkları sürekli olarak gündeme getirmek sadece yeni tartışmalara yol açacaktır.

Fazla harcama yapmak

Örneğin ortak bir planınız için biriktirdiğiniz parayı, kişisel bir şey almak için harcamanız ilişkinize zarar verebilir. Sorunsuz bir ilişkiniz olsun istiyorsanız, paylaşımcı ve düşünceli olmalısınız.

Bir şeyler direkt söylemek yerine ima etmek

Partneriniz, siz açıkça söylemeden hissettiklerinizi veya düşündüklerinizi fark edemeyebilir. Anlamasını beklemek sizi de yıpratabilir. Bundan dolayı duygu ve düşüncelerinizi direkt olarak partnerinizle paylaşmanız, ilişkinizi daha da kuvvetlendirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir