Anal

Ev temizlemek, kolay iş değildir; oldukça çok zaman ve çaba gerektirir. Bu yüzden evlerimizi temizleyebilmenin en kolay ve hızlı yollarını bulmaya çalışırız.

Temizlik süngeri

Islak temizlik süngerleri, bakteri gelişimi için mükemmel zemindir; bu yüzden bakteriler kolaylıkla bulaşıklara geçerler. Bakterileri yok etmek için süngerlerinizi her gün yalnızca 2 dakikalığına mikrodalga fırına koyun.

 


Çamaşır makinesi

Çamaşır makineniz temiz değilse eğer, yalnızca 2 bardak sirkeyi makinenizin içerisine koyun ve makineyi bir saatliğine çalıştırın. İşlemi bir kez daha tekrarlayın. Makinenin içerisinde hala kir varsa, sünger ve sirke yardımıyla iyice temizleyin. Sonrasında da 2 bardak çamaşır suyu koyun ve tekrar bir saatliğine çalıştırın. Köşelerini, kenarlarını, kapağını ve düğmelerini pamuklu bezle temizleyin ve makineyi bir kez daha çalıştırın. Nihayetinde makineniz ışıl ışıl ve tertemiz olacak.

 


Süpürgelikler

Çamaşır yumuşatıcısı ile ıslatılmış bezler, kirli süpürgelikleri kolaylıkla temizleyebilmede etkilidir.

 

 

 


Halı ve şilte lekeleri

Bu lekeleri çıkarmak epey güçtür. Oksijenli su ve bulaşık deterjanı ile hazırlayacağınız bir karışım, bu lekelerin kolaylıkla çıkmalarını sağlayacaktır.

 


Su lekeleri

Musluklardaki su lekelerini parafinli kâğıt kullanarak çıkarabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde musluklara su lekelerini ve parmak izlerini önleyecek koruyucu bir tabaka da bırakmış olacaksınız.

 


Klozet kapakları

Klozet kapağının üzerine marketlerde satılan sihirli süngerlerden bir parça koyun ve bir gece bekletin. Ertesi sabah, klozet kapağınız ya da oturağınız yeni gibi temiz olacak.

 


Kokulu odalar

Evinizin mükemmel kokmasını istiyorsanız eğer, 2 şişe kapağı vanilya özünü bir fincan kahve ile karıştırın. Sonra karışımı 150 C sıcaklığındaki fırında bir saat bekletin. Ve tamamdır! Güçlü, doğal ve ev yapımı bir oda parfümünüz oldu!

 


Yapışkan lekeler

Yapış yapış lekeler, oldukça sinir bozucu olabilirler; ama bu basit hile işinize yarayacak. Eşit miktarlardaki karbonat ve hindistancevizi yağını karıştırın ve leke üzerine uygulayın. Hızlıca yok olacaklar.

 


Banyo

Küveti sıcak su ile doldurarak alkali temizleyicilerin etkisini artırın.

 


Ampuller

Temizlik işlemini bitirmek için ampulleri mikrofiber bir bezle temizleyin.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir