Cildi kök hücrelerimizle beslerken, dudaklarımızı da bu sayede onarmak! Liposeeding işte tam olarak bunu vaat ediyor. Ek olarak Lumineers diş kaplama tekniği de uygulandığında; doğal, sağlıklı ve seksi bir gülüş elde etmek kaçınılmaz.

Liposeeding; estetikte güvenli ve kesin sonuç isteyen kadınların yeni tercihi. Amaç, yüz ve dudak bölgesinde doğal bir dolgunluk elde etmek. Bu doğrultuda hastanın kendi vücudundaki yağlar kullanılıyor.

İşlem son derece basit; uzman hekim denetiminde, lokal anesteziyle uygulanıyor. İnce kanüllerle dizin ya da üst bacağın iç kısmından yaklaşık 20 metre küp yağ, ince bir vakum yardımıyla çekiliyor. Alınan yağ birkaç saniyeliğine santrifüjden geçirilip mikrokanüller aracılığıyla yüzün istenilen bölgesine yerleştiriliyor.

Böylece, bir saatten kısa bir sürede cilt yorgunluktan arınmış, hafi f ve doğal görünümlü bir volüm kazanmış oluyor. Genel anestezi gerektirmediği için de yan etkisi yok denilecek kadar az!

Liposeeding yüz bölgesinde alın ve şakaklardaki çizgilerin hafi fl etilmesinde, yanaklardaki dolgunluk kaybının tedavisinde, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesinde, lekelerin yok edilmesinde, yüz ovalinin belirginleştirilmesinde ve özellikle üst dudağın dolgunlaştırılmasında kullanılıyor. Sonuç anında görülse de, uygulamanın yüze oturması için yaklaşık olarak altı ila sekiz ay arasında beklemek gerekiyor.

‘Yenilikçi’ ve ‘düzenleyici’ olarak nitelendirilen bu yeni teknik, birçok uzmana göre estetik cerrahinin geleceğini de temsil ediyor. Hiçbir alerjik sorun yaşatmıyor, dahası sonuç ömür boyu kalıcı. Yine de, abartılı uygulamalardan kaçınmanızda fayda var, zira elde edilen sonuç ömür boyu sizinle yaşayacak. Bu nedenle operasyonun, konusunda uzman ve liposeeding tekniğine hâkim bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyor. Başarıyı olumsuz yönde etkileyecek bir diğer faktör ise sigara kullanımı… İşlemden en az bir ay önce, tütün alımını kesmek gerekiyor çünkü nikotin uygulamanın başarı oranını düşürüyor.

Bakımlı dudakların sırrı, sağlıklı dişlerden geçiyor
Sağlıklı dişler; hem sağlık hem de estetik açıdan son derece önemli. Gelişen tıp teknolojileri ise diş bakımında her geçen gün daha az ağrılı ve daha etkin sonuçlar vaat ediyor. Amerika’da geliştirilen Lumineers diş kaplama tekniği, diş hekimliği alanında elde edilen en son yenilikler arasında gösteriliyor.

Bu tekniğin ana malzemesi; porselenden yapılan, kontak lens inceliğinde (0.2 mm), saydam yapılı diş kaplamaları… Bildiğiniz gibi diş kaplamasında kişiyi en rahatsız eden aşama, kaplamanın kalınlığı nedeniyle uygulama yapılacak dişin kesilmesidir. Ancak bu yeni teknik sayesinde, diş kaplamalarının yerleştirme işlemi sırasında dişin kesilmesine gerek kalmıyor. Üstelik işlem sırasında lokal anestezi iğnesi de yapılmıyor çünkü hasta hiçbir acı duymuyor. Hollywood yıldızlarının gözdesi olan bu yeni kaplama tekniği, artık ülkemizde de sık sık uygulanıyor.

Haber: Didem Boy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir