Anal

Cildiniz hassas bir yapıdaysa, ortada bir sebep yokken kızarıyorsa ya da döküntüler oluşuyorsa, cildinize özen göstermenin zamanı gelmiştir…

Cildiniz hassas bir yapıdaysa, ortada bir sebep yokken kızarıyorsa ya da döküntüler oluşuyorsa, cildinize özen göstermenin zamanı gelmiştir…
İşte hassas ciltler için 4 öneri: 
 
Aldığınız ürünlerin etiketlerini okuyun!
İçindekiler kısmını okumadan ilaç kullanan insanlar vardır. Eğer siz de cildiniz için kullandığınız bakım ürünlerinin içindekiler kısmını okumuyorsanız, bu huyunuzu derhal değiştirmelisiniz. Cildinizi tahriş eden maddeleri, bakım ürünlerinin cildinizde oluşturduğu hassasiyete bakarak tepsi etmelisiniz. Böylece o maddeleri içeren ürünleri kullanmazsınız.
 
Yediklerinizi her gün not edin!
Karma ciltler genellikle alerjik bir yapıdadır. Stres bu tür ciltleri etkileyen bir faktördür. Yediğiniz yiyecekleri her gün not ederseniz, cildinize hangi besinlerin yaramadığını da öğrenmiş olursunuz ve o yiyecekleri artık tüketmezsiniz. Basit ama çok önemli bir detaydır. Tüm beslenme alışkanlığınızı değiştirmeseniz bile basit değişiklikler yapabilirsiniz. 
 
Doğal olan her zaman en iyisi değildir!
Doğal ürünlerin en iyi ürünler olduğunu zannederiz. Oysa ki doğal ürünler her zaman en sağlıklı ürünler değildir. Hatta doğal ürünler bazen cildinizde en kötü etkiyi bırakan ürünler olabilir. Sertifikalı ve organik ürünleri tercih etmelisiniz. Kimyasallar içeren ürünlerden uzak durmalısınız. 
 
Cildinizi dinlendirin!
Cildinize kendini yenilemesi için zaman tanımalısınız. Sürekli makyajlı bir şekilde gezmeniz, cildinizin hava alamamasına neden olur. Günde 1 kere nemlendirip, temizlemelisiniz. Temizleyici olarak köpük temizleyicilerden uzak durmalısınız. Çünkü Kimyasal deterjan içeren ürünlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir