Babes

Genellikle düğün sezonları Nisan ile Eylül ayı arasında gerçekleşir. Fakat kış mevsimi, düğünlerin istenmeyen sezonlarından biridir. Halbuki kışın evlenmenin birçok iyi yanı var. Dışarısı soğukken aileniz ve dostlarınızla sıcacık bir mekanda toplanmanın mutluluğu, dekorlar ve tabii ki karın güzelliği… Kış sezonunda evlenmeyi düşünenler için profesyonel ipuçları paylaştık. İşte harika bir kış düğünü yapmanız için ipuçları..

ABONE OL

Kış mevsimine özel dekor

Kış aylarının beyazını veya yılbaşı kırmızısı ve yeşilini dekorlarınızda kullanabilirsiniz. Bu renkleri, davetiyeniz ve dekorunuzda kullanarak baştan sona birbirine bağlı bir his yaratabilirsiniz. Tüm harika tasarımlarda olduğu gibi, katmanlama organizasyonunuzun ilgi çekici olmasını sağlar. Taze çiçekler, çeşitli yükseklikteki mumlarla eşleştirildiğinde şık bir dokunuş katar.

Kışa özgü bir tatlı seçin

Düğünlerin geleneksel yönlerini alarak kışa özgü bir özellik ekleyebilirsiniz. Misafirlerinizi sıcak çikolata standı olan bir tatlı köşesi gibi eğlenceli sunumlarla mutlu edebilirsiniz. Bu düğününüzün unutulmazlığını, kendine haslığını gösterecek ve misafirlerinize sevildiklerini hissettirecektir.

Kullanışlı düğün hediyeleri hazırlayın

Misafirlerinize o akşam hemen kullanmak isteyecekleri hediyeler vermekten daha iyi ne olabilir? Eğer hava soğuk olacaksa, yağmur veya kar yağışı tahmin ediliyorsa gelen davetlilere hava şartlarıyla başa çıkabilmeleri için kar eldivenleri, sıcak çikolata tozu, çiftlere özgü hırkalar veya battaniyelerden oluşan bir hediye paketi verebilirsiniz. Böylece hep birlikte ısınırlarken hava şartlarına daha olumlu bir yaklaşım sunmuş olursunuz  ve ortaya çok tatlı bir görüntü çıkabilir.

Servis çalışanları da  hediye vermeyi unutmayın

Sadece misafirlerinize hava şartlarıyla alakalı hediyeler ve aksesuarlar vermekle kalmayın, gecede servise yardımcı olan garsonlara ve çalışanlara da verin. Garsonları da hava şartlarıyla ilişkilendirebilirsiniz. Ellerinde tutacakları sevimli şemsiyeler veya sıcak tutacak şapkalar, yağmur botları, hırkalar verin; bunlar hem kullanışlı hem de her şeyin uyumlu görünmesi açısından şık duracaktır.

Gülümseyin

Yağmur, kar veya soğuk havalarda yapılan düğünlerin, siz pozitif davrandığınız sürece hiçbir sorun yaşanmaz. Hava durumu tahminlerini gördüğünüz ve yağmur, kar, soğuk gibi şeylerin önüne geçemeyeceğinizi anladığınız andan itibaren buna verilecek tepkileri siz kontrol etmelisiniz ve hava koşullarına rağmen sizi heyecanlandıracak bir organizasyon planı yapmaya özen göstermeniz gerekiyor. Tüm olumsuzluklara rağmen gülümseyin ve düğününüzün tadını çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir