Anal

Sağlıkla parlayan bir cilt, hafif belirgin gözler ve bir dudak nemlendiricisi… Kolay gibi gözüken günlük makyajda yapılan yanlışlar neler?

Natural, minimal, yapması kolay ve gün içinde kullanıma uygun makyajlar da aslında iddialı makyajlarla aynı derece de özen istiyor. Gün içerisinde çok iddalı makyaj yapmak; düğüne gidiyomuş izlenimi veriyor. Kusurlardan arınmış sağlıklı görünen bir cilt, belirgin elmacık kemikleri, yorgun gözükmeyen gözler günlük makyajın altın kuralı!


BB veya CC krem gibi hafif formüllerle, cildinizdeki renk eşitsizliklerini gidererek, cilt kusurlarını maskeleyebilirsiniz. Bu kremler fondötenlerin aksine hava ve nem geçirgenliği sağlıyor bu yüzden de cildimiz rahat bir şekilde hava alıyor.


Kahverengi saçlara sahipseniz, doğal ten makyajınızı olabildiğince minimal tutmaya çalışmalısınız. Güzellik önerimiz ise ten rengi tonlarında göz farları ile buğulu göz makyajını tercih etmeniz.


Cara Delevigne’i ilk gördüğümüzde kaşları bize çok kalın ve siyah gelmişti. Ancak artık doğal güzellik kavramların başında doğal ve kalın kaşlar geliyor. Tabiki temiz ve düzenli olması şartı ile! Kaş kalemi ile kaşlarınızı belirginleştirip bu trende ayak uydurabilirsiniz…


Doğal makyajını kombinlemek için hafif buğulu göz makyajı yapabilirsiniz. Hafif koyu renkli bir farı göz kapaklarınıza iyice yedirerek maskara ile de kirpiklerinizi belirginleştirin. Günlük makyaja en çok yakışanı bu!


Sarı saçlara sahipseniz, doğal ten makyajında aydınlatıcılardan yardım almanızı öneririz. Göz farlarını olabildiğince açık tonlarda tercih etmek saç renginizle iyi bir uyum yakalayacaktır.


Gözlerinin ön planda olduğu bu natural makyaj da aydınlatıcınızı, gözlerinizin iç köşelerine ve kaş altlarınıza uygulayarak parlaklığı arttırabilirsiniz. Kaşları daha kalkık ve kavisli göstermeniz için kaşınızın alttan en yüksek bölgesine beyaz far sürün.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir