Anal

Günlük hayatınızı daha mutlu geçirebilmeniz ve kendinizi geliştirebilmeniz için 10 öneri…

1- En sevdiğiniz insanlarla vakit geçirin

Her gün mutlaka sevdiğiniz insanlarla bir şeyler yapın. Eğer yüz yüze görüşemiyorsanız, diğer iletişim araçlarını kullanın. Uzun bir süredir görüşmediğiniz arkadaşınızı ya da akrabanızı arayın. Onları düşündüğünüzü hissettirin.


2- Daha sık lütfen ve teşekkürler deyin

Artık nedense dünya bizim etrafımızda dönüyor gibi yaşıyoruz. Görgü kuralları artık unutulmuş bir sanat bile olsa, günlük hayatta kibarlığı uygulamak herkesin hayatını kolaylaştırır. Küçücük bir hareket, mucizevi sonuçlara neden olan bir zinciri başlatabilir. Teşekkür ederek ya da kibar davranarak bir insanın gününü kurtarabilirsiniz.


3- Yüksek sesle kahkaha atın

Kahkaha atmak, keyfinizi yerine getirecek en önemli şeylerden birisiniz. O nedenle komik arkadaşlarınızla vakit geçirin ya da komedi filmleri izleyin. Eğer iş yerinde birkaç dakika ayırıp komik video izlerseniz de kendinizi suçlu hissetmeyin.


4- En az bir öğün sağlıklı besleninYedikleriniz ve nasıl hissettiğiniz arasında doğrudan bir bağlantı vardır. Bu nedenle her gün en az bir öğün sağlıklı beslenin ve aşağıdakileri daha sık yemeye özen gösterin:

 

– Sebze

– Meyve

– Kuruyemiş

– Tam tahıl

– Yağsız et ve balık


5- Egzersiz için spor yapın

Egzeriz, son zamanlarda önceliğiniz olmayabilir ancak günde sadece 15 dakikada olsa egzersiz yaparak kan basıncınızı ve vücudunuzdaki yağ oranını düşürebilirsiniz.


6- ‘Seni seviyorum’ deyin

Çok sevdiğiniz ama artık hayatta olmayan birini düşünün. Eğer fırsatınız olsa ona ne söylerdiniz? Onu ne kadar sevdiğinizi öyle değil mi? O yüzden hala fırsatınız varken sevdiklerinize onları sevdiğinizi söyleyin.


7- Müzik dinleyin 

Keyfinizi yerine getirmek için neşeli müzik gibisi yoktur. Özellikle klasik müzik keyfinizi yerine getirir, kan basıncınızı düşürür ve uyumanıza yardımcı olur.


8- İyilik yapın

İnsanlara yardım etmek, kişiye kendini iyi hissettirir. Eğer hayatınızı geliştirmek istiyorsanız, işe çevrenize yardım etmekle başlayın. Evsiz bir insana sadaka verin, iş yerindeki birine iltifat edin. Bir arkadaşınıza karşılık beklemeden iyilik yapın. Evren sizi pek çok yönden ödüllendirecektir.


9- Düşüncelerinizle başbaşa kalmak için zaman yaratın

Hayatınızı geliştirmek, pozitif düşünceleri düzenli bir şekilde beslemek demektir. Bunun için de düşüncelerinizi toparlamanız gerekir. Uyandığınızda ilk 5 dakikayı ve uyumadan önceki ilk 5 dakikayı rahatlamak için ayırın. Uzanın ve derin nefes alarak düşüncelerinize odaklanın. Düşünceleriniz bulutlar gibi akıp gitsin. Bunu her gün yaptığınızda sonuçlara siz de şaşıracaksınız.


10- Yeni bir şey öğrenin

Hayatından memnun olan insanların ortak özelliği, öğrenmeye ara vermemeleridir. Her gün yeni bir şey öğrenin. Kitaptan, internetten ya da televizyondan fark etmez. Hala hayattayken edinebildiğiniz kadar bilgi edinin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir