Gençlik ve Spor Bakanı, Mehmet Kasapoğlu kimdir? Mehmet Kasapoğlu yeni kabinede görevi ne?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Gençlik ve Spor Bakanı- Mehmet Kasapoğlu oldu. Peki Mehmet Kasapoğlu kimdir, kabinenede Mehmet Kasapoğlu ne görev üstlenecek? İşte detaylar…

Yeni sistemin ilk kabinesinin Gençlik ve Spor Bakanı, Mehmet Kasapoğlu oldu. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin etmesinin ardından Türkiye’de yeni bir sisteme girilirken, Gençlik ve Spor Bakanı da belli oldu. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın da başında bulunan Mehmet Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı oldu.

Mehmet Kasapoğlu kimdir?

1976 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitede mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans yaptı. ABD’deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yönetim organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak çalıştı. Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nden, yerel istihdam konusundaki çalışmasıyla doktora derecesi aldı.
Türkiye’deki ve yurt dışındaki öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşlarında aktif görev aldı, yöneticilik yaptı. Özel sektörde uluslararası ticaret alanında çalıştı.
2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği’ne atanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda, Milli Eğitim Bakanlığı’nda, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çeşitli görevler üstlendi.
Spor Toto Genel Müdürlüğü döneminde sporun tabana yayılması ve herkes için spora erişilebilirliğin sağlanması amacıyla çok sayıda tesisin ülkemize kazandırılmasına katkıda bulundu. Gençlik, eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ile sportif istihdamın artırılması konularına özellikle odaklandı.
İngilizce ve Arapça biliyor. Evli ve bir çocuk babasıdır.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir