Elma severler yeni iPhone’u bekliyor

Apple’ın ünlü telefonu iPhone’un son modelinin önümüzdeki hafta görücüye çıkabileceği yönündeki haberler teknoloji meraklılarını heyecanlandırdı.

Apple’ın mobil telefonu iPhone’un yeni modeli iPhone 5in tanıtımının 4 Ekim’de yapılması bekleniyor. Basında çıkan haberlere göre firma, gazetecilere önümüzdeki salı günü Apple’ın Cupertino’daki merkezinde düzenlenecek özel bir toplantı için “Let’s talk iPhone” yani “Haydi iPhone hakkında konuşalım” başlıklı bir davetiye gönderdi.

Apple şimdiye kadar büyük tanıtımlar ve açıklamalar için genellikle San Francisco’daki merkezini tercih etmiş olsa da, bilişim uzmanları firmanın iPhone 5’in tanıtımını Cupertino’da yapmaya karar vermiş olabileceğini kaydediyor. iPhone 5 ile birlikte Apple’ın yeni işletim sistemi iOS5’i de görücüye çıkaracağı tahmin ediliyor.

Uzmanlar iPhone 5’in daha büyük bir ekrana ve daha yüksek çözünürlüklü bir kameraya sahip olacağı konusunda hemfikir. iPhone 5, Apple’ın Steve Jobs sağlık nedenleriyle CEO’luktan ayrıldıktan sonra piyasaya sürdüğü ilk önemli ürün olacak.

Apple son modeli iPhone 4’ü 2010 yılının haziran ayında çıkartmıştı. iPhone’un başarısı Apple’ı dünyanın bir numaralı akıllı telefon üreticilerinden biri haline getirdi. Sadece geçtiğimiz üç ayda 20 milyondan fazla iPhone satışı yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir