Manisa’da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şehitlerin kanı yerde kalmadı. 9 kaybımız var ama 55 terörist öldürüldü, operasyonlar sürüyor. Bugün aldığım haberler çok farklı ve iyi.Sayı daha da artacak. Kandil ve Sincar’daki sorunu oradaki otorite çözmez ise biz oraları yerle bir ederiz”diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Manisa’da toplu açılış törenine katılan   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erodğan, Manisa’da 1 milyar 44 milyon TL’lik 40 projenin açılışını yaptı ve  Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden 301 madencinin aileleri için yaptırılan 301 konutun anahtarlarını ailelere teslim etti .
Törende konuşan ve terör operasyonlarına vurgu yapan Erdoğan, Şemdinli’de 55 teröristin öldürüldüğünü dile getirdi. ‘Daha farklı ve iyi haberler alıyorum.Sayı daha da artacak” diyen Erdoğan, Kandil ve Sincar’a operasyon sinyali de verdi.

“İttifaklık diyerek bizi oyaladıklarını sananlara son sözümüz budur. Biz Irak ve Suriye’de tespit ettiğimiz tüm terör kamplarını yerle bir edeceğiz, bu böyle biline” diyen Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle: Dün Şemdinli’de şehit düşen askerlerimize ve güvenlik korucularımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Bir acıyı da ayrıca ifade etmek istiyorum. Ahmet Alp Taşdemir bu sabah Diyarbakır’da şehit oldu. Allah rahmet eylesin.

“BUGÜNE KADAR YEMEDİKLERİ DARBENİN ÇOK DAHA FAZLASINI YİYECEKLER”

Dokuz kaybımız oldu iki günde ama 55 teröristi  etkisiz hale getirdik. Bugün aldığım haberler çok daha farklı. Şu anda gerek  İHA’larımız, SİHA’larımız ve F16’larımız oradaki operasyonlarına  devam  ediyorlar, sayı daha da artacak. Çünkü ‘şehidimizin kanını yerde koymayacağız’  dedik ve terörle mücadelede bugüne kadar yemedikleri darbenin çok daha fazlasını  yiyecekler. Biz tek bir askerimizin, polisimizin, jandarmamızın, güvenlik  korucumuzun, vatandaşımızın tırnağını dahi teröristlerin topuna birden  değişmeyiz.Nerede ne var, anında üzerine gidiyoruz, gideceğiz. Silahlı ve silahsız İHA’lar başta olmak üzere terörle mücadele yöntemimizi baştan sona değiştirdik. Bölücü terör örgütüne çukur eylemlerini başlattığı 2015 temmuzundan beri öyle büyük darbeler uğrattık ki örgüt tarihinin en kötü dönemini yaşıyor.  Bugün gerek Genelkurmay Başkanım gerek İçişleri Bakanım hepsi Hakkari’de o bölgedeler. Hakkari Şırnak Tunceli oraları dolaşıyorlar. Her an nerede ne var üzerine üzerine gidiyoruz gideceğiz.

KANDİL VE SİNCAR MESAJI: YERLE BİR EDERİZ…

Buradan bir kez daha ilan ediyorum. Bizim için ülkemizin ve milletimizin bekasından daha önemli hiçbir şey yoktur. Sınırlarımız dışında beslenen, eğitilen ve üzerimize salınan terör örgütlerini neredeyse gidip orada tepelerine binmek bizim en tabii hakkımızdır.Şu anda Irak ve Suriye’nin pek çok yeri birer terör yuvasıdır. Buradan yönelen tehditleri sınırlarımızın içinde değil, kaynağından bertaraf etmek durumundayız. Birilerinden izin almak zorunda da değiliz. Nerede bir terör oluşumu varsa, onun başını ezmek için havada ve karada her türlü harekatı yapmak bize anamızın ak sütü kadar helaldir.

Buralardan ülkemize yönelen terör tehditlerini sınırlarımız içinde değil, bizzat kaynağında bertaraf etmek durumundayız. Birilerinden izin almak durumunda da değiliz.Şu örgütün arkasında şu devlet varmış, öteki örgütün arkasında başka devlet varmış, bunların hiçbiri de bizi ilgilendirmiyor. Hiçbir meşru devlet, kendi askerini, personelini teröristlerle bir arada tutmaz. Bizim için teröristlerin yanında olan herkes teröristtir. 

Atalarımız, ‘Zurnada  peşrev olmaz, ne çıkarsa bahtına’ derler. Bugüne kadar müttefiklik diyerek,  stratejik ortaklık diyerek, ittifak ilişkileri diyerek bizi oyaladıklarını  sananlara son sözümüz budur. Biz Irak’ta ve Suriye’de tespit ettiğimiz tüm terör  kamplarını yerle bir edeceğiz, bu böyle biline. El Bab’da tamamladığımız, İdlib’de başarı ile sürdürdüğümüz operasyonları her an diğer bölgelere yayabiliriz. Oralarda sakındığı bir şey olan varsa şimdiden tedbirini alsın sonra darılmaca olmasın.

 Kandil ve Sincar’daki sorunu oradaki otorite çözmezse, egemen devlet gereğini yapmazsa bir oraları yerle bir ederiz.

‘AVRUPA KAYBOLAN MÜLTECİ ÇOCUKLARIN HESABINI VER’ 

Terör örgütü unsurları bizim vatandaşlarımızın mahallelerini basınca sesi çıkmayanlar kusura bakmayın bizim efelerimiz şahsiyetlidir. Onlar bize farklı bir efelik taslamasın. Onların sözlerinin bizim için kıymeti yoktur. Bizim için başkalarının ne dediği değil kendi bekamız için neye ihtiyacımız olduğu önemli. Terör örgütlerinin gönüllü savunucuları kendi ayıplarıyla yüzleşsin. Sen PKK, PYD, FETÖ, DEAŞ’a destek vermeyi bırak da kendilerine daha güvenli gelecek kurma hayali ile Avrupa’ya geldikten sonra kaybolan 10 binlerce mülteci çocuğun hesabını ver. Sadece Almanya’da tam 8 bin 992 mülteci çocuk kaybolmuştur. Hale bak. Çocuğunun suç şebekelerinin kurbanı oldukları tahmin ediliyor. Maşallah teröristleri ve onların destekçilerini koruma konusunda çok maharetliler. Batının sadece ekonomik zenginlikle uzun süre ayakta kalabilmesi mümkün değil. Biz asla onlar gibi olmayacağız. Refah uğruna insanlığımızdan vazgeçmeyeceğiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir