Çanakkale’deki yangın yeniden başladı

Çanakkale’nin Yenice ilçesine bağlı Kalkım beldesinin Eybekli mevkiinde seyir halindeyken kaza yapan otomobil orman yangını başlattı.

Çanakkalenin Yenice ilçesine bağlı Kalkım beldesinin Eybekli mevkiinde seyir halindeyken kaza yapan otomobil orman yangını başlattı.Yangına müdahale edildiği esnada otomobilin LPG tankı patlarken, 3 kişi yanarak yaralandı.Edinilen bilgiye göre, Çanakkaleyi Balıkesire bağlayan Kalkım yolu Eybekli mevkiinde Çanakkale istikametine seyreden LPGli otomobil, henüz bilinmeyen bir şekilde yoldan çıkarak kaza yaptı. Ormandaki ağaçlara çarpan otomobilde başlayan yangın, ormana da sıçradı. Olay yerine, Kalkım Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı bir arazöz sevk edildi. Söndürme çalışmasına başlayan ekip, bir anda otomobilin LPG tankı patlaması neticesinde metrelerce uzağa savruldu. Bilal Demirtaş, Ömür Koyuncu isimli Orman İşletme Müdürlüğü Memurları ile Özgür Koyuncu yaralandı. Durumu ağır olan ve vücudunda birinci derece yanıklar bulunan Ömür Koyuncu, ambulans helikopterla Çanakkale Devlet Hastanesine götürülürken, diğer yaralılar da ambulanslarla yakın hastanelere götürüldü. Patlamanın şiddetiyle tamamen parçalanan otomobilin şoförü hakkında bilgi alınamazken, aracın plaka bilgilerine de rastlanamadı. Jandarma ekipleri kaza yerinde çalışmalarını sürdürürken, rüzgarın etkisiyle büyüyen yol kenarındaki orman yangını, yolun karşısındaki Karaçam ormanına sıçradı.
Kısa sürede büyüyen yangına Çanakkale ve Balıkesir Orman Bölge Müdürlüklerinden 2 uçak, 5 helikopter 15 arazöz, çok sayıda belediye itfaiye araçları ve iş makineleri müdahale etti. Kalkım beldesinden gelen bazı vatandaşlar ise, ellerine aldıkları çalı çırpı ve kazmalarla alevleri söndürmeye çalıştı.
Rüzgarın kesilmesiyle birlikte kontrol altına alındığı öğrenilen yangın, rüzgarın yeniden şiddetlenmesiyle zaman zaman yeniden başlıyor. Kalkım Orman İşletme Müdürü Ahmet Akgül, yanan alanda ekiplerin havadan ve karadan söndürme ve soğutma çalışmalarına devam ettiğini bildirdi. Şu ana kadar yaklaşık 5 hektar karaçam ormanının yandığı öğrenildi.

YANGINDA YARALANAN ORMAN MUHAFAZA MEMURU AMBULANS HELİKOPTERLE İZMİRE SEVK EDİLDİ

Çanakkalenin Yenice ilçesine bağlı Kalkım beldesinde çıkan orman yangınında yaralanan Ömür Koyuncu, Çanakkale Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalesinin ardından helikopterle İzmire gönderildi.

Çanakkalenin Yenice ilçesine bağlı Kalkım beldesinde, bir araçta yangın çıkmış, müdahale esnasında aracın LPG tankının patlaması sonucu 3 kişi yaralanmıştı. Ambulans helikopterle Çanakkaleye gönderilen yaralılardan Ömür Koyuncu, Çanakkale Devlet Hastanesinde müşahede altına alındı. Koyuncu, burada yapılan ilk müdahalenin ardından, Çanakkalede yanık tedavi merkezi olmadığı için ambulans helikopterle İzmire gönderildi. Koyuncunun sevki sırasında, aynı olayda hafif şekilde yaralanan kardeşi Özgür Koyuncu da yanından ayrılmadı.

SERHAT ŞENKÖKÇÜ
BALIKESİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir