Ankara’da düzenlenen terörle mücadele toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “PKK terör örgütene karşı da son yıllarda verilen bir mücadele adeta destansı bir mücadeleye dönüşmüştür. PKK terör örgütünün bir daha belini doğrultmasına imkan yoktur. Yurt içindeki faaliyetlerinin sonlandırılmasına çok az bir zaman kalmıştır”dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Jandarma Genel Komutanlığı’nda Asayiş ve Terörle Mücadele Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu. Terörle mücadelede savunmadan taarruz stratejisine geçildiğini ve PKK terör örgütünün belinin kırıldığını anlatan Yıldırım’ın konuşmasının satır başları şöyle: 15 Temmuz’da alçak terör örgütü FETÖ darbe girişiminde bulunmuş bütün milletimiz buna şahit olmuştur. İnsanları gözlerini hiç kırpmadan bu alçaklar katlettiler, yaraladılar. Milletimize, devletimize, demokrasimize adeta kurşun sıktılar. O gün Jandarma Genel Komutanlığı’nı da alçakla işgal etti.

TERÖRLE MÜCADELE BÜYÜK BAŞARI İLE DEVAM EDİYOR 

15 Temmuz’da hedef milletin istiklali, birliği ve kardeşliğiydi. Alçak darbe girişiminden önemli dersler  çıkardık. Artık terörle mücadelede savunma değil taarruz esastır. Bu mücadele büyük başarıyla devam ediyor. Bugün terörle mücadelede kıyaslanması dahi mümkün olmayan büyük bir başarı elde edilmiştir. Koordinasyonun, birlikte iş yapmanın katkısı önemlidir ama her şeyden önce terörle mücadelenin Türkiye’nin istiklal mücadelesi olduğu bilincinin bütün kesimlerde yerleşmiş olmasıdır. Teröristler inine kadır takip ediliyor. Güvenlikle ilgili sorunumuz tamamen bitmezse inanın ki başka konulara yeterince yoğunlaşmamızın bir anlamı olmaz. Artık burası jandarmanın görev yeri, burası polisin görev yeri, burası askerin görev yer. Böyle bir şey yok. Huzuru sağlamak hepimizin görevi. Ahenkli çalışma sayesindedir ki günden güne sadece güvenlik güçlerimize, vatandaşlarımıza alçakça saldırı düzenleyen terör örgütlerine karşılık verilmiyor, bulundukları yerde etkisiz hale getiriliyor. Devlet inisiyatifi almıştır, yönetime hakimdir. Bölgemiz zor bir bölge. Bu bölgede ayakta kalmak kolay bir iş değil. Hareketli bir bölge. Bu bölgede birçok ülkelerin de hesapları var, emelleri var. Bütün bunların farkında olarak mücadelemizi sürdürüyoruz.

‘PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YURT İÇİNDEKİ FAALİYETLERİNİN SONLANDIRILMASINA ÇOK AZ BİR ZAMAN KALDI’

4 binin üzerinde DEAŞ’lı terörist etkisiz hale getirildi. Ülkemize girmeye çalışan 50 binin üzerinde yabancı savaşçıyı geri gönderdik. 5 binin üzerinde DEAŞ mensubunu da yakaladık, gerekli hukuki süreci sürdürüyoruz. PKK terör örgütü milletimizin birliğini beraberliğini yok etmeye çalışan bir terör örgütüdür. Bu örgüte karşı da son yıllarda verilen bir mücadele adeta destansı bir mücadeleye dönüşmüştür. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. PKK terör  örgütünün bir daha belini doğrultmasına imkan yoktur. Artık terör örgütünün yurt  içindeki faaliyetlerinin sonlandırılmasına çok az bir şey kalmıştır. Kışa girdiğimiz şu günlerde, silahlı kuvvet mensuplarımızın asla kış uykusuna yatmak gibi bir niyeti yoktur.

FETÖ İLE MÜCADELE

FETÖ küresel güçlerin kontrolüne girmiş ve hedefleri doğrultusunda her türlü alçakça çalışmayı yapmaktan hicap duymuyor. Kahpe bir şekilde iftiralar atabilmekte masum insanları da örgüt mensubu diye jurnallayabilmekte. Bunların da farkındayız. Herhangi bir mağduriyet oluşturmadan bu çalışmaları yürütmemiz lazım. Buna ihtiyacımız var. Kardeşliğimizi bozmanın bir başka yolu da insanların birbirine düşürülmesi ve böylece örgütün amacına ulaşmasıdır. Bu örgütün her türlü işbirliğini yapmaktan zerre kadar imtina etmediğini de bugünlerde birçok ülkede görmekteyiz. Önümüzde zorlu bir mücadele var ama bu mücadelede şunu rahatlıkla görüyoruz. İnisiyatif, üstünlük devletin elindedir. 

SAVUNMA SANAYİNDE YERLİ VE MİLLİ İMKANLAR 

Savunma sanayisinde yüzde 65 seviyesinde yerli ve  milli imkan ve kabiliyete ulaşıldı.Savunma sanayimizin toplam  proje sayısı 66’dan 553’e çıkmış, toplam proje bedeli de 5 milyar dolardan 60  milyar doların üzerine çıkmıştır. Savunma sanayi sektör cirosu 1 milyar dolardan  6 milyar dolara erişmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir