Suna Dumankaya’dan doğal güzellik formülleri…

Soru
Son günlerde sürekli başım ağrıyor. Bu ağrılarla nasıl mücadele edebilirim? Işıl Y./Bolu
Cevap
Bir litre susam yağına iki avuç nane ekleyin ve 20 dakika boyunca benmari usulü kaynatın. Kısık ateşte çay gibi demledikten sonra bir gün boyunca bekletin. Ertesi gün bu karışımı iyice süzerek bir cam şişenin içine yerleştirin. Bu karışımla vücudunuza yapacağınız masaj rahatlamanızı sağlayacak, başınıza uygulayacağınız masaj ise baş ağrısı sorununuzu çözmenizi sağlayacaktır.

Çatlakların ilacı kakao masajı

Soru
Bacaklarımdaki çatlaklardan nasıl kurtulurum? Emine Y./Eskişehir
Cevap
Çatlaklı bölgeleri keseleyin. Ardından 20’şer gram kakao, badem, kayısı yağı ve gliserini, 10’ar gram keten yağı, saf zeytin yağı, çörek otu yağı ve kantaron yağını karıştırın. Bu karışımı sorunlu bölgelerinize masajla yedirin. Bu formülü her gün uygulamalısınız.

Stresinizi ballı yoğurtla atın

Soru
İş hayatında çok yoğun bir tempoda çalışıyorum. Zamanla yarıştığım için sürekli stresliyim. Stresimi atmamı ve rahatlamamı sağlayacak etkili bir formülünüz var mı? Zeynep G./İstanbul
Cevap
Bir kâse ev yoğurdunun içine birer tatlı kaşığı kabak çekirdeği, yer fıstığı ve bal ekleyin. Yarım muzu da karışımın içine doğrayın. Bu karışımdan her sabah bir kaşık yiyin. Bu formül sizi rahatlatacak, sinirlerinizi gevşetecektir.

Haber: Suna Dumankaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir