Anne olduktan sonra kadının aklı farklı işlemeye başlar ve bütün çevresi de bu durumdan nasibini alır. Nasıl mı? İşte böyle…

Anne olduktan sonra kadının aklı farklı işlemeye başlar ve bütün çevresi de bu durumdan nasibini alır. Nasıl mı? İşte böyle…
Annelik iyidir, hoştur da, sinir bozucu yanları hiç mi yoktur?
İşte kadınların çocuk doğurduktan sonraki akıl tutulmaları:
 
 
 
Konu sütten açıldığında, mevzubahis eski sokak sütçüleri bile olsa “emzirme” konusuna girmek ve yardım almadan çıkamamak.
 
 
Bir restoranda sezar salata siparişi verirken, hatta tesadüfen eski Roma imparatoru Jül Sezar’ın adı geçtiğinde dahî konuyu sezaryene getirmek, oradan normal doğuma geçmek. 
 
 
Kumrular pencereye yumurta bıraktığında bile hamilelik anılarını hatırlamak ve kimse dinlemek  istemese bile ısrarla anlatmak.
 
 
 
Biri dişinin ağrıdığını, diş çektireceğini, dolgu yaptıracağını söylediğinde çocuğunun diş buğdayını hatırlamak ve herkese hatırlatmak.
 
 
Karşısındaki dili sürçüp de bir kelimeyi komik söylediğinde çocuğunun söyleyemediği kelimeleri teker teker yüksek sesle hatırlamak.
 
 
Bir üçüncü şahıstan “çok katı yürekli” diye bahsedildiği zaman, aklına “katı gıda” gelmesine engel olamamak ve merak eden olmamasına rağmen konuyla ilgili bütün tecrübelerini aktarmak. 
 
 
“Doğal yoğurt”, “doğal yumurta” gibi yiyecek cinsleri söz konusu olduğunda kendini “doğal doğum” konuşurken bulmak.
 
 
“Ebelenmek” fiilinin geçtiği herhangi bir cümlenin “ebelik” çağrışımı yapması sonucu bu mesleğe dair bütün bildiklerini sıralamak.
 
 
 
 
“Eğitim şart” esprisi duyduğunda, Montessori Eğitimi’nin çocuk gelişimindeki önemini anlatmaya başlamak. 
 
 
Bir kafede biri asitli içecek sipariş ettikten sonra, folik asit hakkında konuşmamak için kendini zor tutmak.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir