Sadece koyu renk saçını sarıya boyatanların anlayabileceği 5 hal.

Ah o kaşlar!

Kuaförün büyük bir başarıyla tutturduğu sarı ton, ten rengiyle uyum sağlasa da koyu kaşlar sırıtır. Sarı saçlar ve siyaha çalan kahverengi kaşlar… Doğanın bir araya getirmeyi akıl edemediği bu ikiliyi her şey yolundaymış gibi taşımak, kaşlarla saçlar arasında gidip gelen bakışlara karşı bir şeyler anlatmaya çalışmak ancak sahte bir sarışının anlayabileceği bir durumdur.


Çalı süpürgesi hissi

Rengi açılacak diye maruz kaldığı onca eziyete dökülmeyerek direnen saçın da bir canı var elbet. Kimyasallardan kupkuru olan tellerin gezegendeki karşılığı çalı süpürgesine tekabül ediyor ne yazık ki… İnsanın kafasında çalı süpürgesi taşıması hissini, saçını sarıya boyatan esmerlerden başka yeryüzünde kaç kişi tecrübe edebilir ki?


Ararsan kuafördeyim haberin olsun!

Bu hissi ancak fön çekilerek ehlileştirilmiş, bir süreliğine dümdüz edilmiş saçlar ortadan kaldırır. Her gün küaföre gitme ihtiyacı nasıl bir şeydir bir tek yapay sarışınlar bilir.


Sarı… Siyah… En büyük…

Yaratıcılıklarını yitirdikleri dönemlerde bile sarı ile siyahı bir araya getirmeye direnen modacılara nispet yaparcasına bu iki rengi kafasında taşıma cesareti gösteren kişi, ancak bir sahte sarışın olabilir. Zira dip dediğin taş çatlasın 22 günde bir «ben buradayım» der.


Ayna ayna söyle ona…

Aslında olmadığı bir şeye dönüşmeye çalışmanın ne demek olduğunu en iyi tarif edebilecek kişi yine bir sahte sarışındır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir