Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Kılıçdaroğlu’nun erken seçim teklifine cevap verdi.

Bakan Gül açıklamasında, “Bizim gündemimizde böyle bir durum yok. Kılıçdaroğlu’nun teklifi yine Türkiye gündeminden uzak.” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKADA DAVASI

Bakan Gül, Büyükada’daki toplantıya ilişkin davadaki tahliyelerle ilgili gelen soru üstüne şunları söyledi;

“Öyle bir iddianın gerçeklikle hiçbir alakası bulunmamaktadır. Türk yargısı bağımsız ve tarafsızdır. ‘Şu şekilde oldu, bu şekilde oldu, tahliyeler böyle gerçekleşti’ diye iddiaların kabulü asla mümkün değildir, doğru değildir. Türk yargısı dosya kapsamındaki delillere göre karar verir. Türkiye hukuk devletidir. Hakimlerimiz de bağımsız, tarafsız bir şekilde vicdani kanaatlerine, dosyadaki durumlara göre karar verirler. Türk yargısının hukuk çerçevesinde vermiş olduğu bir karardır.”

BİR AÇIKLAMA DA EROĞLU’NDAN

Kılıçdaroğlu’nun erken yerel seçim çağrısına ilişkin gelen bir soru üzerine Eroğlu, şöyle konuştu:

AK Parti’nin gündeminde yok. Cumhurbaşkanımız şu kararı aldı:  ‘Seçimleri erkene almak büyük bir yanlıştır. Seçimleri zamanında yapacağız. Biz seçimleri zamanında yapacağız.’ Erken seçim ülke için kayıptır kardeşim. Geçmişte 45 günlük hükümetler var. 1,5-2 yılda durmadan seçim seçim. Neticede seçim  yılları, kayıp yıllardır. Yatırımlar ona göre bekliyor, bürokrasi bekliyor, ‘seçimler ne olacak’ diye. Partimizin anlayışı seçimler artık bundan böyle zamanında yapılacak. Sayın Kılıçdaroğlu kendisini gündeme taşımak için yapıyor. Bütün seçimlerde yenildi. Avrupa’da bir genel başkan olsa şapkasını alıp çeker  gider. Neden bahsediyorsun sen? Kazanacak şansın da imkanın da yok. Partin zaten  parçalanmak üzere. Git gide tabanı da kayıyor. CHP’li sade vatandaşlara diyorum  ki artık modası geçmiş bir CHP. Atatürk’ün partisi olmaktan çıkmış bu partiyi  terk edin. Milli manevi değerlere, vatana, millete bağlı tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet diyen AK Parti’ye doğru kayın diyorum.”
Eroğlu, AK Parti’nin birlik ve beraberliğin teminatı olduğunu dile  getirerek, “AK Parti seçime her zaman hazırdır ama prensip olarak zamanında  yapılmasını istiyoruz. Gündemde tutmak için bir manevradır. Aslında kendisi de  buna inanmıyor. Biz her zaman seçime hazırız. AK Parti, bütün seçimleri gümbür  gümbür kazandı, yine de kazanacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir