Gif

Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz ile formda kalmanız çok kolay…

Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz ile formda kalmanız çok kolay…
Yediklerinizin listesini tutun!
Hangi saatte, neler yediğinizin listesini tutarsanız, daha doğru ve dengeli bir şekilde beslenmiş olursunuz. Ertesi gün almanız gereken kalori miktarı da belli olmuş olur. Bu liste ile kalori hesaplamanız çok rahat olacak.
 
Besinlerin kalori ve vitamin değerlerini öğrenin!
40 bine yakın besin bulunan doğada, neyi, ne kadar yediğimizin farkında olmamız ve bilinçli tüketmemiz gerekir. Besinlerin kalori değerlerini, hangi besin grubuna girdiğini bilmeniz, alacağınız kalori miktarını da gösterir.
 
Güvenilir gıdaları satın alın!
Ambalaj ve üretim koşullarına güvendiğiniz ürünleri tüketmelisiniz. Açıkta satılan ve nasıl üretildiği belli olmayan ürünleri tüketmeniz, sağlığınızı bozabilir. Doğru bir şekilde üretilmeyen ürünler besin değeri olmayan ürünlerdir.
 
Bol miktarda sıvı tüketin!
Günde 2 – 3 litre su içmelisiniz. Sıvı ihtiyacınızı su dışındaki başka sıvılarla karşılayamazsınız. Sağlıklı ve formda bir vücut için su içmeyi ihmal etmeyin…
 
Egzersiz yapın!
Aldığınız kalorileri egzersiz yardımıyla yakabilirsiniz. Aldığınız kalorileri yakmamanız durumunda kilo alırsınız. Bu yüzden hergün düzenli bir şekilde egzersiz yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir