College

Bahar aylarının gelmesiyle makyajlarda da canlılık ön plana çıkmaya başlıyor. Bu senenin trendi capcanlı tonlarla sadeliği birleştiren tek renk farlar! Üstelik bu trendi denemek de çok kolay! Yepyeni trendden farklı örnekler galerimizde…


İlkbahar’ın gelmesiyle birlikte saçlarda kısadan uzuna orta perçemler ve pixie kesimler, kum beji ve milenyum mavisi gibi sıcak tonlar modayken, kıyafetlerde pul, payet ve ışıltılı kumaşlar ön plana çıkmaya başladı.


Peki, saç ve kıyafetlerin tamamlayıcısı makyajda ilkbaharın öne çıkan trendleri neler?


Yeni sezonda makyaj konusunda klişeler rafa kalkıyor ve kadınlar İlkbahar’ın bütün canlı renklerini makyajlarında kullanmaya başlıyor.


MOS Kuaförleri’nin saç ve makyaj artistleri, sezonun favori uygulamalarını meraklıları için açıklıyor!


Yeni iddia: Sadelik
Makyaj Artisti Nuran Öztürk, son zamanlarda ortaya çıkan sadeliğe dönüş akımının makyaj stillerine de yansıdığını ifade ederek “Hollywood starlarının yer aldığı ödül törenleri ve dünyaca ünlü moda defilelerinde karşımıza çıkan sadelik akımının aslında yeni bir iddia ortaya attığını söylememiz yanlış olmaz.


Cildin doğal ve sağlıklı görünmesi, no make up dediğimiz makyajsız gibi görünen pürüzsüz, canlı, porselen bir cilt aslında kendi içinde de ciddi bir iddia barındırıyor.


Özellikle bahar aylarında taze bir görünüm için, yoğun fondöten ve abartılı kontür uygulamaları yerini cilde parlaklık kazandıran aydınlatıcı ve kapatıcı uygulamaları tercih etmek gerekiyor.


Bu nedenle ince yapılı fondötenler, içinde sim barındırmayan aydınlatıcılar ya da aydınlatıcı bazlar kullanılabilir” açıklamasında bulundu.


İlkbahar’ın bütün renkleri radarlara takılıyor


Makyaj Artisti Burcu Sadıklar “Makyajda ilkbahar ve yaz boyunca, zıt ve cesur tonların herkesin radarında olacağını söyleyebiliriz.


Her ne kadar sadeliğe dönüş olsa da ilerleyen günlerde özellikle gözlerde ve dudaklarda enerjisi yüksek İlkbahar renkleri kullanılacak.


Lila, uçuk mavi, sarı gibi canlı renkler gözlerde bol rimel ile kullanılırken; dudaklarda kırmızı, mor, koyu pembe, koyu yeşil, lila, yavruağzı ve portakal rengi gibi aykırı tonlar sevenler kadar sevmeyenlerin de favorisi olacak.


Dudaklarda her dönem hayat kurtaran nude tonlarından vazgeçemeyenler için ise farklı nude tonlarının aynı anda kullanıldığı kombin renkler dudaklara sofistike bir görünüm kazandıracak” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir