Brunette

Esra Çoruh, podyumlardan sokaklara yansıyacak trendleri ele aldı…

Volümlü kollar

Ünlü tasarımcılar 2016 ilkbahar-yaz koleksiyonlarında güçlü omuz ve kollar için çalışmış. Önümüzdeki yazın en önemli detayları omuz ve kollarda hayat buluyor. Dikkat çeken pencereler, volümler, omzu açıkta bırakan tasarımlar, kollara vurgu yapan fırfırlar ve danteller yeni sezonda gözleri omuz ve kollara çeviriyor.


Geçmişten esintiler

Zarif 60’lar, özgür 70’ler derken hem Londra’da hem de Milano’da geçmişin izleri tasarımlara şekil verdi. Kusursuz ve zamansız çizgilerle nostaljik parçalara modern yorumlamalar katan tasarımcılar, yine geçmişin ikonik formlarına övgüler yağdırdı.


Pembe ve tonları

“2016 ilkbahar-yaz sezonunun en dikkat çeken rengi ne?” diye sorarsanız cevabımız “Pembe” olacak. Pembe ve pudra tonlarının başrolde olduğu tasarımlarda romantik siluetlerin yanı sıra maskulen parçalarda da bu feminen rengin hâkimiyetine şahit olduk.


Floral detaylar

Çiçeksiz bir yaz düşünülemez, özellikle 2016 model çiçekler hiçbir sezona benzemeyen form ve canlılıkta karşımızdalar. Çiçek motifleriyle işlenen gömlek yakaları, 3D çiçekler, floral baskılar, doğayı simgeleyen renklerle Londra ve Milano’yu çiçek bahçesine çevirdiler.


Monokrom

Monokrom şıklığı, siyah ve beyazın kusursuz uyumuyla yine klasik ve ağır duruşundan ödün vermedi. 2016 ilkbahar-yaz koleksiyonlarında bu asil rengin birlikteliği abartılı ve rengârenk tasarımların yanında ağırbaşlı duruşunu sürdürdü.


Kroşe

El emeği göz nuru kroşeler, tığlar, nakışlar, delikli kumaşlar 2016 ilkbahar-yaz sezonunda bin bir emek koleksiyonlara referans oluyor. Sahip oldukları etnik ve vintage görüntü sayesinde dokunduğu her parçayı yaşanmışlık kazandıran nostaljik detaylar, yeni sezonda da dikkat çekiyor. Festivaller ve yaz tatilleriyle özdeşleştirilen kroşeleri, 2016 yazında stil kodlarınıza dahil etmeye hazır olun.


Blok desenler

“Blok renkleri duyduk da blok desenler ne?” diye sorarsanız size Londra ve Milano’da sergilenen koleksiyonlara göz atmanızı öneririz. Kontrast desenler birlikte müthiş bir ahenk yaratırken, birbirine zıt desenlerin müthiş uyumu şaşırtmadı değil.


Romantik

Zarif danteller, uçuş uçuş kumaşlar, minimal fırfırlar ve pastel soft tonlarla 2016 ilkbahar-yaz sezonu romantik ve feminen kadınlara hitap ediyor. Zamansız aynı zamanda modern siluetler peri masalını hatırlatan detaylarla yeni sezonda romantik bir hikâye anlatıyor.


Viktoryen dönem

Hem Londra hem de Milano’da sergilenen 2016 ilkbahar-yaz koleksiyonlarında geleneksel tavır ve unutulmayan dönemler, tasarımcıların ilham kaynağı oldu. Viktoryen ve Kral Edward dönemlerini anımsatan elbiseler nostaljik bir hava oluşturdu.


Fırfır

Fırfır ve volanlar, yeni sezonun en çok kullanılan detayı oldu. Fırfırlı gömlekler, etekler, bluzlar ve elbiseler koleksiyona hareket kattı. Neredeyse tüm defilelerde gözümüze çarpan fırfırlar, romantik trendin baş temsilcisi oldu.


Cut out

Cut out kesimler, seksi pencerelerle sezonun en seksi siluetlerine imza attı. Cesur ve iddialı parçalarda cut – out geçişler görülmeye değerdi.


Rock n roll

Zincirler, deriler ve zımba detaylarla rock’n roll’suz bir sezon düşünülemezdi. Feminen ve romantik tarzların yanında asi şıklığı simgeleyen parçalar, koleksiyonlarda kusursuz bir denge yarattı.


Parlak renkler

Yaz gelince göz alıcı renkleri bu mevsimlerden ayrı düşünmek imkânsızlaşıyor. Alabildiğine renkli 2016 ilkbahar yaz koleksiyonları podyumdan sokağa taşacak gibi.


Işıltı

Sade ve minimalist yaklaşımların yanı sıra yeni sezonda pul, payetler, ışıltılı kumaşlar ve fütüristik metal tonlar önümüzdeki yaz gardıroplara ışıltı katacak.


Sportif

Önümüzdeki yaz sportif tarzlar güçlü tavrını devam ettiriyor. Spor dokunuşlar, oversize kesimler, casual ve sportif parçalar 2016 ilkbahar-yaz sezonunda rahat ve cool siluetleri işaret ediyor.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir