2014 yılı güneş gözlükleri hakkında bilmeniz gerekenler…


Tekstil koleksiyonlarında süregelen rekabetin yoğun şekilde kendini hissettirmeye başladığı gözlük koleksiyonlarında da fark yaratan, çarpıcı ve cesur tasarımlar bir adım öne çıkıyor. Geçmişin ikonik modellerinin retro cazibesini yansıtan 2014 ilkbahar-yaz gözlük koleksiyonlarında, cesur detaylar dikkat çekiyor. Güneşli günler başladığına göre güneş gözlüğü trendlerine göz atmanın tam zamanı!

Vintage modeller: Vintage her yerde ve tabii ki gözlüklerde de… Farklı renk kombinasyonlarının göze çarptığı koleksiyonlarda vintage esinlenmelerin modern dokunuşlarla yeniden yorumlanması, gösterişli ögelerle süslenen bir romantizm ortaya koyuyor.

Clip-on: Bu sezon, clip-on yani gözlük çerçevesinin üzerinde yer alan ince uzun telleri bol bol göreceğiz. Sezonun en dikkat çeken detayı clip-on modellerin, klasik gözlüklere modern bir dokunuş getirdiği kesin.

Çarpıcı desenler: Etnik desenlerden retro çizgilere, hayvan desenlerinden floral baskılara kadar her tür çarpıcı ayrıntı bu yaz gözlüklerimizi süsleyecek. Renkli leopar ve zebra desenler ve rengârenk çiçekler sezonun en dikkat çekici ayrıntılarından.

Metalik dokunuşlar: Sezonun metalik modası gözlüklere de yansıyor. Parlak metalik tonlar, dore renklerle gözlüklere ışıltı katıyor.

Neon renkler: Neon renkler, yazın enerjisini tüm dinamikliğiyle gözlüklere taşıyor. 2014 ilkbahar-yazının ‘arzu nesnesi’ sıralamasında kabına sığmayan neon renkli gözlüklerde renk sınırlaması yok. Sarı, mavi, pembe, yeşil renginizi seçin…

Yuvarlak modeller: Yuvarlak çerçeveli retro gözlükler bu sezon da çok popüler. 2014 ilkbahar-yaz sezonunun ön plana çıkan trendlerinden yuvarlak şekilli modeller, güçlü bir duruşun da altını çiziyor. 1970’lerin esintisini taşıyan modellerde büyük ve desenli çerçeveler dikkat çekiyor.

Aynalı camlar: Aynalı modeller, sezonun dikkat çekici tasarımları arasından sıyrılıyor. Gözlük tasarımında özgün seçenek arayışında olanlar, asi ve çekici aynalı modellerden bu sezon da vazgeçemeyecek.

Pastel tonlar: Işıltılı ve metalik detayların yanı sıra, sezonun bir diğer vazgeçilmezi ise hepimizin favorisi pastel tonlar. Toz pembeler, uçuk yeşiller 2014 ilkbahar-yaz sezonunda da gözlükten ayakkabıya kadar her yerde karşımıza çıkıyor.

Beyaz çerçeveler: Beyaz çerçeveler bu sezon da gözlüklerde zamansız tavrını koruyor. Siyaha rakip beyaz çerçeveler, büyük güneş gözlüklerinde dikkat çekiyor.

Kedi gözlükler: 1970’lerin nostaljik modellerin denbirisi olan kedi tarzı gözlükler, bu yıl sıkça rastladığımız tasarımlardan biri… Kare ve köşeli yüz hatlarınız varsa kedi gözlükleri, yüz hatlarınızı yumuşatmak için kullanabilirsiniz.

Klasik aviator: Aviator nam-ı diğer pilot gözlükler, sezonun bir diğer favori modeli… Zamansız klasik duruşuyla kadın, erkek herkesin en sevdiği modellerden biri olan pilot gözlükleri, sezonun yatırımlık parçası. Güneş gözlükleriyle spor ve stil bir görünüm elde etmek isteyenler aviator modelleri tercih edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir