Mendil Kapmaca, Sek Sek ve Yakan Top Kategorilerinde düzenlenen “Geleneksel Çocuk Oyunları”na toplam 5 bin 40 öğrenci katıldı. Oyunlarda dereceye giren 2 bin 400 öğrenciye madalya verildi.

Pendik Şehit Ömer Halisdemir Okul Spor Şenlikleri kapsamında yapılan “Geleneksel Çocuk Oyunları”nda dereceye giren öğrencilere madalya ve kupaları düzenlenen törenle verildi. Mendil Kapmaca, Sek Sek ve Yakan Top Kategorilerinde düzenlenen ve toplam 5 bin 40 öğrencinin mücadele ettiği Geleneksel Çocuk Oyunları’nda 2 bin 400 öğrenci madalya, 30 takım kupa almaya hak kazandı. Çamlık Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen törene Kaymakam Yılmaz Şimşek, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Osman Karaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Cengiz Önder ve çok sayıda veli katıldı.

Geleneksel oyunlar tekrar gün yüzüne çıkacak

Geleneksel oyunların spor arenasında güçlü bir şekilde ortaya çıkmasını sağlamak, bunu kurumsal bir şekilde yaşatmak, yeniden diriltmek ve gün yüzüne çıkartmakla mümkün olacağını belirten Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bu anlamda kentin birkaç yıldır ciddi faaliyetlerinin olduğunu dile getirdi. Kaymakam Yılmaz Şimşek ise vakitlerini PC ve internet başında geçiren çocukların obezite hastalığıyla karşı karşıya kaldığı günümüzde geleneksel oyunların tanıtımını sağlayan etkinliği desteklediğini ifade etti.

Güreş ve karate takımları ile halk oyunları gösterilerinin ardından dereceye giren öğrencilere madalyaları verildi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir